Sistem açıldıktan sonra mavi ekran hatası

misfit

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Web Programcılığı
Birkaç gündür sürekli olmasa da PC açıldıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum. Minidump analizinden anlayan arkadaşlar ilgilenebilir mi acaba?

wcifs.sys sürücüsü üzerinden hata aldığını görüntüledim. Herhangi bir anti-virüs programı kurulu mu? High Definition Audio Controller cihazı/sürücüsü üzerinde de problem olduğunu gördüm.

Son düzenleme:
wcifs.sys sürücüsü üzerinden hata aldığını görüntüledim. Herhangi bir Anti-Virüs programı kurulu mu? High Definition Audio Controller cihazı/sürücüsü üzerinde de problem olduğunu gördüm.

Kaspersky kuruluydu 1 hafta önce kaldırdım kendisini. Kaspersky yüzünden explorer.exe başlamıyordu sildikten sonra düzeldi, şu anda üçüncü parti anti virüs kullanmıyorum. High Definition Audio Controller hakkında ne yapmam gerekiyor?

Kaspersky kuruluydu 1 hafta önce kaldırdım kendisini. Kaspersky yüzünden explorer.exe başlamıyordu sildikten sonra düzeldi, şu anda üçüncü parti anti virüs kullanmıyorum. High Definition Audio Controller hakkında ne yapmam gerekiyor?
Size tavsiyem, temiz bir Windows kurulumu yapın sonrasında ise hata alıyorsanız buradan yazın.

Daha yeni temiz kurulum yaptım, 2 hafta oluyor. 2 ay içinde 3 kez temiz kurulum yaptım.
Son aldığınız mavi ekranda Windows Çekirdek Sürücüsünde hata meydana gelmiş. O anda ki cihaz kimliği olarak da High Definition Audio Controller çıkıyor. Ayrıca yine explorer.exe 'de hata meydana gelmiş.
Temiz kurulum sonrası herhangi anti-virüs koruması yüklemeden hata alıp almadığınıza bakın derim.

High Definition Audio Controller içinse mevcuttaki High Definition Audio sürücüsünü silip https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_realtekdch_6.0.9225.1.zip buradaki sürücüyü kurun.

Ayrıca diğer DMP dosyalarını incelediğimde Minecraft.exe açıkken wcifs.sys modülünde hata almışsın. Windows 11'de Minecraft'da aynı hatadan dolayı mavi ekran alan çokça kişi varmış. Fakat sen Windows 10 kullanıyorsun. Şu çözümü de dener misin? Çözüldü: Minecraft'ı açınca SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Ekstra olarak da alttaki yönergeyi yapın.

sfc scannow’ nasıl kullanılır?​

• Adım #1: Arama çubuğuna cmd ya da komut istemi yazın ve aratın.
  • Adım #2: Komut İstemi üzerinde sağa tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın.
  • Adım #3: Var olan satıra sfc / scannow yazın ve Enter’a basın.
  • Adım #4: Tarama ve onarım işleminin tamamlanmasını bekleyin.
  • Adım #5: İşlem tamam.

Son düzenleme:
Son aldığınız mavi ekranda Windows Çekirdek Sürücüsünde hata meydana gelmiş. O anda ki cihaz kimliği olarak da High Definition Audio Controller çıkıyor. Ayrıca yine explorer.exe 'de hata meydana gelmiş.
Temiz kurulum sonrası herhangi anti-virüs koruması yüklemeden hata alıp almadığınıza bakın derim.

High Definition Audio Controller içinse mevcuttaki High Definition Audio sürücüsünü silip https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_realtekdch_6.0.9225.1.zip buradaki sürücüyü kurun.

Ayrıca diğer DMP dosyalarını incelediğimde Minecraft.exe açıkken wcifs.sys modülünde hata almışsın. Windows 11'de Minecraft'da aynı hatadan dolayı mavi ekran alan çokça kişi varmış. Fakat sen Windows 10 kullanıyorsun. Şu çözümü de dener misin? Çözüldü: Minecraft'ı açınca SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Ekstra olarak da alttaki yönergeyi yapın.

sfc scannow’ nasıl kullanılır?​

• Adım #1: Arama çubuğuna cmd ya da komut istemi yazın ve aratın.
  • Adım #2: Komut İstemi üzerinde sağa tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın.
  • Adım #3: Var olan satıra sfc / scannow yazın ve Enter’a basın.
  • Adım #4: Tarama ve onarım işleminin tamamlanmasını bekleyin.
  • Adım #5: İşlem tamam.
High Definition Audio sürücüsünü nereden silebilirim? Denetim masasına yok hocam.

High Definition Audio sürücüsünü nereden silebilirim? Denetim masasına göremedim.
Aygıt Yöneticisi üzerinden yapabilirsin. İlgili birimin üzerine sağ tıklayıp Cihazı Kaldır'a tıkla.
1636297428805.png

Geri
Yukarı