Sistem açılırken ''American Megatrends'' hatası

Dnzistnblu

Hectopat
BIOS'tan RAM'lerimi maksimum desteklediği frekansa çıkartıyorum. Kaydettikten sonra bilgisayar fanları hızlı bir şekilde çalışıyor. Ardından American Megatrends hatası alıyorum. F1 to run setup diye bir seçenek çıkıyor. Bastığımda RAM'lerim 2666MHz'de çalışıyor. Yine her şeyim elverişli. Anakart RAM vb. her türlü videoyu izledim yararıma olmadı. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar yazsın. Teşekkür ederim. :) Bilgisayar 40 günlük daha.

ASUS Prime A-320M F 3200MHz.
XPG D30 Gammix 3000MHz 2X8.
DOCP'den profile 1 seçeneği seçip yapıyorum bu hatalar ile karşılaşıyorum.

XMP seçeneği yok neden bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda belirttiklerimi yapın, RAM’ler için yaptığınız bir ayardan dolayı bu hatayı alıyorsunuz.

Peki sıfirladiktan sonra herhangi bir sorun ile karşılaşabilir miyim? İlk aldiğimda HDMI no signal yazısı cıktı. Anakart sorunlu dediler sonra düzeldi. Yine yaşamam değil mi?

Olsun o anakart sıkıntı çıkarıyor RAM'larda başta ne belirlediyse o dahasını kabul etmiyor o anakart.
AM4'ün ilk chipset türü o daha Athlon işlemcilerin nesli tükenmemişken.

O yüzden A320 anakart önerilmez bu forumda.

Bende var o yüzden biliyorum.

Aynı sisteme sahip bir arkadaşımda 3000'de çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sıfirladiktan sonra herhangi bir sorun ile karşılaşabilir miyim? İlk aldiğimda HDMI no signal yazısı cıktı anakart sorunlu dediler sonra düzeldi yine yaşamam değil mi?

BIOS üzerinde bunun düzelmesi için bir ayar yaptıysanız yine çıkabilir. Ayarı hatırlamamız gerek. Tabii BIOS’da yaptıysanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı