Sistem açılırken "Grub rescue" hatası

1.Dual çift işletim sistemlerinde kurulum sonrası silinen, Linux dağıtımından kaynaklı olarak alınan yaygın hatalardan. En kestirme ve pratik olan düzeltme yolu Boot repair ISO imajını, usbdiske yazdırarak, bilgisayarınızı sistem kurar gibi Boot edip, uygulamayı Live olarak kurulumsuz başlatın. Açılan ilk Boot repair menüsünden recommended butonuna tıklayın ve bir süre bekleyin. Hatalı, eksik olan Boot kaydını otomatik bularak sisteminize yükleyecektir. Evvelinde mevcut olan açılmayan işletim sisteminiz hangisiyse eğer, genellikle Windows'dur. Windows'a ait olan Boot kaydını onararak yerine koyar ve artık sisteminizde hatasız şekilde açılmaya devam eder. Bu gibi hatalarla karşılaşıldığında bu işlem çoğu zaman sistem Boot kaydını onarır ve kurtarır.
İndirme linki: Boot repair uygulaması iso dosyası

2. işlem Olarak'da varsa elinizde mevcut usbdiske yazılı olan Windows işletim sistemini format atar gibi başlatın, daha sonra açılan menü üzerinden başlangıç onarım yönergesini takip ederek tıklayın, Windows'un Boot kaydınıda bu sayede de yüklemek ayrıca mümkün. Üstteki ekte bahsettiğim Boot repair uygulaması birçok işletim sistemine de destek vermesiyle daha geniş özelliğe sahip bu kapsamda daha kullanışlı diyebiliriz.

Şimdilik benim aklıma bunlar geldi tüm bahsi geçen işlemler tarafımdan defalarca denenmiştir hepsinde de başarılı olunulmuştur. Yararlı olması dileklerimle saygılarımla. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı