Grub rescue hatası

288313

Hectopat
Yer
Finlandiya/Helsinki
Arkadaşlar bilgisayarımda hem Windows 8.1 hem de Kali Linux kuruluydu. Linux'u silmek istedim. Bende Windows üzerinde Linux'un kurulu olduğu diski biçimlendirdim. Sistemi yeniden başlattığımda grub rescue hatası veriyor. Ne yapmam lazım. LS komutu üzerinden diskleri tarattım ama hepsinde filesystem is unknown diyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

1. Biçimlendirdikten sonra yeniden MBR veya GPT yazmanız gerekiyordu.
2. Windows 8.1 diski varsa kolay bir şekilde 8.1 geri gelir.
3. O da yoksa tek çözüm bilgisayarcıdan 8.1 USB'si almak.
Harici olarak Kali Linux günlük kullanım için rezildir hacker değilseniz çok bir işe yaramaz.
Linux Mint Cinnamon kurabilirsiniz.
Linux bilginiz var ise Arch Linux kullanın.

1. Biçimlendirdikten sonra yeniden MBR veya GPT yazmanız gerekiyordu.
2. Windows 8.1 diski varsa kolay bir şekilde 8.1 geri gelir.
3. O da yoksa tek çözüm bilgisayarcıdan 8.1 USB'si almak.
Harici olarak Kali Linux günlük kullanım için rezildir hacker değilseniz çok bir işe yaramaz.
Linux Mint Cinnamon kurabilirsiniz.
Linux bilginiz var ise Arch Linux kullanın.
Evet yazdırmıştım.

Diski biçimlendirdikten sonra yazdırdım hatta Linux'un olduğu diski tamamen boştu. Harf bile atadım diske.
Bu çözümü deneyebilirsiniz.

Windows diski ne ise o diski seçin.

Bu çözümü deneyebilirsiniz.

Windows diski ne ise o diski seçin.

Hocam ben diskleri tarattığımda file System is ext4 diye bir şey vermiyor. Hepsinde filesystem is unknown diyor.

Tekrar Linux kurabilirsiniz veya bana göre daha riskli bir yöntem olan Windows kurulum USB'si üzerindeki tamir seçeneğinden CMD'ye erişip bootrec /fixmbr daha sonra bootrec /fixboot yazabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı