Sistem açılırken mavi ekran sorunu

Skywater goksu

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bilgisayarım açılırken sürekli mavi ekran hataları alıyorum, birkaç kez kapatıp açtığımda onarım menüleri karşıma çıkıyor ama bilgisayarını yenileyin ya da diğer işlemleri uygularken hata alıyorum onu da yapamıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Mavi ekranın resmini de koyacağım.
Screenshot_2016-09-29-12-03-36.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus x550jx var benimde dün başıma geldi bu olay serviste şu an bilgisayar. Anlaşılan herkesin işletim sistemi çökmüş sağolsun windows 10 farkı. Cihaz sıfırlanmıyor bile. Biostan anlıyorsanız format deneyin. Yok olmazsa servis baştan kurulum yapacak anlaşılan. bendeki hata 0xc000021a idi resimde göremiyorum da belirtiyim dedim.

@Skywater goksu

Merhaba;

Mavi ekran hatasının resimini koymanız bir şeyi değiştirmez. Hatanın bir den çok karşılığı olabilir.

• Bütün sisteminizi marka - model belirtmeniz gerekir.
  • Daha önce de böyle bir şey yaşadınız mı yoksa sonradan mı oldu yazmanız gerekir.
  • Bu hatayı tam olarak nere de veriyor, windows açılırken mi? yoksa rastgele bir zamanda mı ?
  • Bu hatayı almadan önce en son nasıl bir işlem uyguladınız ? ( Güncelleme vs. )
  • Bu hatayı almadan önce bir donanım değişikliği yaptınız mı ? Yaptıysanız ne değiştiniz.

Daha detaylı bilgi verirseniz, çözüme daha hızlı bir şekil de ulaşabiliriz.

@Skywater goksu

Merhaba;

Mavi ekran hatasının resimini koymanız bir şeyi değiştirmez. Hatanın bir den çok karşılığı olabilir.

• Bütün sisteminizi marka - model belirtmeniz gerekir.
  • Daha önce de böyle bir şey yaşadınız mı yoksa sonradan mı oldu yazmanız gerekir.
  • Bu hatayı tam olarak nere de veriyor, windows açılırken mi? yoksa rastgele bir zamanda mı ?
  • Bu hatayı almadan önce en son nasıl bir işlem uyguladınız ? ( Güncelleme vs. )
  • Bu hatayı almadan önce bir donanım değişikliği yaptınız mı ? Yaptıysanız ne değiştiniz.

Daha detaylı bilgi verirseniz, çözüme daha hızlı bir şekil de ulaşabiliriz.
Laptop kullanıyorum, özellikleri i5 4200 işlemci, 4gb bellek, 1tb harddisk ve 2 gb amd r5 230 ekran kartı. Laptopun tam model ismi ise Lenovo G510 i5 diye geçiyor. Hayır ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Windows açılırken bu hatayı alıyorum. (daha doğrusu açılamıyorken) bu hatayı almadan önce internetten dizi, film gibi şeyler izliyordum fakat bilgisayarıma bir flashbellek takmıştım bendeki bir uygulamayı bir arkadaşıma atmak için belki ondan bir virüs bulaşmış olabilir tam bir fikrim yok. Hayır herhangi bir donanımsal değişiklik yapmadım.

Laptop kullanıyorum, özellikleri i5 4200 işlemci, 4gb bellek, 1tb harddisk ve 2 gb amd r5 230 ekran kartı. Laptopun tam model ismi ise Lenovo G510 i5 diye geçiyor. Hayır ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Windows açılırken bu hatayı alıyorum. (daha doğrusu açılamıyorken) bu hatayı almadan önce internetten dizi, film gibi şeyler izliyordum fakat bilgisayarıma bir flashbellek takmıştım bendeki bir uygulamayı bir arkadaşıma atmak için belki ondan bir virüs bulaşmış olabilir tam bir fikrim yok. Hayır herhangi bir donanımsal değişiklik yapmadım.

Hocam windows dosyaları bozulmuş olabilir, eğer elinde cd yada aygıt varsa dosyaların yüklenmesini sağlayabilirsin. Bir virüs bulaşmış olabilir bir ihtimal, windows açılışta bir yazılım bir program engel olabilir. Güvenli modda erişim sağlayabiliyorsanız oradan msconfig ayarlarına bi bakın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı