Çözüldü Sistem açılırken “Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gODofstatik

Hectopat
Bugün bilgisayarımı açarken bir anda siyah ekranda kaldı ve şu yazı çıktı. “Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı: <windows root>/system32\hal.dllb.
Yukarıdaki dosyanın bir kopyasını yeniden yükleyip böyle bir hata aldım. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 329
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gereken dosyaları aldım yedekledim. Daha sonrada Windows ayarlarından bilgisayarı sıfırladım. Tekrar bütün. Her şeyi sildi. Şu an temiz bilgisayar içinde hiçbir şey yok. Yeniden başlattım fakat yine aynı hata.

Dostum ilk olarak bir tane Windows 10 ISO dosyalı USB oluştur. Bu videodan yapabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Srdından bu videodaki gibi sıfır kurulum yap, hata tekrarlanırsa bana söyle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ne seçeneğine tıklayım. Enter setup diye bir seçenek var.

Galiba öyle olacak. Ama biraz araştırıp çözüm bulmak istiyorum.

İkinci seçeneğe tıkladım. Windows logosu geldi açılıyor galiba sistem.
D diski üzerinden açıyorum galiba sistemi. Şuan açıldı. Ama illa bir sıkıntı çıkar diye düşünüyorum. Ondan içindeki dosyaları yedekleyip format atıcam
Şimdi sisteme giriş yaptım herhangi bir sıkıntı yok. İnternetten o hata olan DLL'i indirip System 32'in içine atayım mı?

Son düzenleme:
Ne seçeneğine tıklayım. Enter setup diye bir seçenek var.

Galiba öyle olacak. Ama biraz araştırıp çözüm bulmak istiyorum.

İkinci seçeneğe tıkladım. Windows logosu geldi açılıyor galiba sistem.
D diski üzerinden açıyorum galiba sistemi. Şu an açıldı. Ama illa bir sıkıntı çıkar diye düşünüyorum. Ondan içindeki dosyaları yedekleyip format atacağım.
Şimdi sisteme giriş yaptım herhangi bir sıkıntı yok. İnternetten o hata olan DLL'i indirip System 32'in içine atayım mı?

At bakalım.

Şu an normal bir şekilde bilgisayar açıldı. Herhangi bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Tekrar bir yeniden başlatayım verecek mi bakalım aynı hatayı görelim.
Arkadaşlar bilgisayarımı formatladım. Normal sıfır halini aldı. Ama bilgisayarı kapadım açtım yine aynı hatayı verdi anlamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Virüs kaptiysa PC virüs silmistir o DLL'yi.

Virüs'mü? Ne alakası var hem virüs olsa bir DLL dosyasını silmek yerine bütün Windows dosyalarını silerdi.
Mecburen dosyalirinizin gitmesi lazım format lazım.

Maalesef.

Formata gerek yok sıfırdan Windows 10 ISO'su ile kurulum yapsın verileri gitmiyecektir ya da bir Linux'u USB'den başlatıp verileri yedek aldıktan sonrada sıfır temiz kurulum yapabilirsiniz. @gODofstatik
Formattan başka çözüm yok gibi duruyor :(

Var USB'den Linux başlatıp verileri yedek aldıktan sonra format atmak verileri kurtarmış olur bu sayede.
Şu an normal bir şekilde bilgisayar açıldı. Herhangi bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Tekrar bir yeniden başlatayım verecek mi bakalım aynı hatayı görelim.
Arkadaşlar bilgisayarımı formatladım. Normal sıfır halini aldı. Ama bilgisayarı kapadım açtım yine aynı hatayı verdi anlamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Sıfırdan temiz ISO ile yeniden Windows 10 kurun hocam.

Son düzenleme:
Virüs'mü? Ne alakası var hem virüs olsa bir DLL dosyasını silmek yerine bütün Windows dosyalarını silerdi.

Formata gerek yok sıfırdan Windows 10 ISO'su ile kurulum yapsın verileri gitmiyecektir ya da bir Linux'u USB'den başlatıp verileri yedek aldıktan sonrada sıfır temiz kurulum yapabilirsiniz. @gODofstatik

Var USB'den Linux başlatıp verileri yedek aldıktan sonra format atmak verileri kurtarmış olur bu sayede.

Sıfırdan temiz ISO ile yeniden Windows 10 kurun hocam.

Gereken dosyaları aldım yedekledim. Daha sonrada Windows ayarlarından bilgisayarı sıfırladım. Tekrar bütün. Her şeyi sildi. Şu an temiz bilgisayar içinde hiçbir şey yok. Yeniden başlattım fakat yine aynı hata.

Dostum ilk olarak bir tane Windows 10 ISO dosyalı USB oluştur. Bu videodan yapabilirsin:

Srdından bu videodaki gibi sıfır kurulum yap, hata tekrarlanırsa bana söyle:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı