Sistem açılışında tarayıcı ve site açılması

Varyaron

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 haftadır bilgisayar her açıldığında otomatik olarak Microsoft Edge açılıyor ve metagame.org diye bir reklam sitesine giriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine aynı reklam zararlısı. Bu zararlının bulaştığı herkese genelde çözüm olarak aşağıdaki hazırladığım çözümü veriyorum.

Aşağıdaki konuda da ve bunun gibi başka konularda da önceden yazmıştım.

İlk olarak zamanlanmış görevlerdeki şeyleri temizleyin ve temiz önyükleme yapıp sistemi yeniden başlatın. Sonrasında ise aktif zararlı varsa durdurması için Rkill ile zararlıları inaktif hale getirin ve AdwCleaner ve Comodo Hijack Cleaner ile sistemi taradıktan sonra Zemana AntiMalware ile taratın.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

Comodo Hijack Cleaner ile Tarayıcı Zararlıları Temizliği

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Yukarıdakileri yaptıktan sonra komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
ipconfig /flushdns

ENTER

Kod:
ipconfig /release

ENTER

Kod:
ipconfig /renew

ENTER

Eğer sorununuz hâlâ çözülmezse imzamdan rapor 1 ve 2 paylaşın inceleyelim.

Kardeşim 2 gün önce aynısı bana da oldu buradan bakıp yukarıda ki çözümü uyguladım ama kaldıramadıydım. Sen de bi önce bunu yap. Ben kaspersky internet security ile halletmiştim ama sen bilirsin.

Son düzenleme:
Kardeşim 2 gün aynısı bana da oldu burdadan bakıp yukarıda ki çözümü uyguladım ama kaldıramadıydım. Sen de bi önce bunu yap. Ben Kaspersky Internet Security ile halletmiştim ama sen bilirsin.
Dediğiniz doğru zaten ilk olarak yapılması gereken AV ile sistemi taratmaya çalışmaktır eğer sıkıntı olursa bu yollara başvurmak daha akıllıca.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı