Sistem açılışta restart atıp ''In Memory Panic Stackshot Succeeded'' hatası veriyor

4rest

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar,

macOS Big Sur kurmaya çalıştığımda bu hatayı almaktayım.

Sistem:
  • TUF B450 GAMING Plus.
  • Ryzen 5 2600.
  • GT 710.
  • 16 GB RAM.
İmaj dosyasını ve aynı bağlantıdaki EFI'yi de indirerek imajı yazdırdıktan sonra değiştirdim. Daha önce sistemine Catalina sürümü kuruluydu. bu yüzden BIOS ayarlarım tam. Temiz kurulum yapmak için NVRAM temizledikten sonra Paragon Partition Manager ile diski sıfırlayıp tekrardan Apple HFS olarak formatladım. Kuruluma geçtiğimde bu hatayı almaktayım. NVRAM temizledikten sonra hata vermeden yazılar akıyor ancak restart atıp aynı yere tekrar geliyor.
---------------
Denediğim yöntem;

Kod:
<Key>lapickernelpanic</Key>
<false/>
<true/>

<Key>unblockfsconnect</Key>
<false/>
<true/>

Bu 2 değeri false durumundan true durumuna getirerek denedim. Sonuç aynı.

---------------

Ne kadar doğru bir yol bilmiyorum ancak bazı durumlarda Shell ekranına girip exit yazarak çıktıktan sonra kuruluma kadar gelebiliyorum. Ancak sürekli denemem gerekiyor. Bazen restart atıyor, bazen bu hatayı veriyor. Bu sürekli böyle devam ediyor.

Örnek olarak; Apple logosu gelip yaklaşık 25-30 dakika bekletiyor (yükleme yapıyor) sonra restart atıyor ve bu hatayı alıyorum. Tekrar restart atıp Shell ekranına girip exit yazarak çıkıyorum. Install Big Sur diyerek devam ettikten sonra kurulumu tamamlamayana kadar böyle devam edebiliyorum. Kurulumdan sonraki açılışta da bunu yapmadan direkt olarak açamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

macOS Big Sur kurmaya çalıştığımda bu hatayı almaktayım.

Sistem:
  • TUF B450 GAMING Plus.
  • Ryzen 5 2600.
  • GT 710.
  • 16 GB RAM.
İmaj dosyasını ve aynı bağlantıdaki EFI'yi de indirerek imajı yazdırdıktan sonra değiştirdim. Daha önce sistemine Catalina sürümü kuruluydu. bu yüzden BIOS ayarlarım tam. Temiz kurulum yapmak için NVRAM temizledikten sonra Paragon Partition Manager ile diski sıfırlayıp tekrardan Apple HFS olarak formatladım. Kuruluma geçtiğimde bu hatayı almaktayım. NVRAM temizledikten sonra hata vermeden yazılar akıyor ancak restart atıp aynı yere tekrar geliyor.
---------------
Denediğim yöntem;

Kod:
<false/>
<true/>

<false/>
<true/>

Bu 2 değeri false durumundan true durumuna getirerek denedim. Sonuç aynı.

---------------

Ne kadar doğru bir yol bilmiyorum ancak bazı durumlarda Shell ekranına girip exit yazarak çıktıktan sonra kuruluma kadar gelebiliyorum. Ancak sürekli denemem gerekiyor. Bazen restart atıyor, bazen bu hatayı veriyor. Bu sürekli böyle devam ediyor.

Örnek olarak; Apple logosu gelip yaklaşık 25-30 dakika bekletiyor (yükleme yapıyor) sonra restart atıyor ve bu hatayı alıyorum. Tekrar restart atıp Shell ekranına girip exit yazarak çıkıyorum. Install Big Sur diyerek devam ettikten sonra kurulumu tamamlamayana kadar böyle devam edebiliyorum. Kurulumdan sonraki açılışta da bunu yapmadan direkt olarak açamıyorum.
OpenCore güncellemesi yapıp tekrar deneyiniz.
OpenCore | Technopat Sosyal

Merhaba,
Araştırıp bulduğum konularda macOS üzerinden güncelleme anlatılmış. USB içerisindeki OpenCore güncellemesini nasıl yapabilirim?
OpenCore güncellemesi yapıp tekrar deneyiniz.
OpenCore | Technopat Sosyal
Bu durum ekran kartıyla ilgili olabilir mi acaba? config olarak 15. olan Ryzen'i config.plist olarak yeniden adlandırdım. Diğer .plist dosyalarının hepsini kaldırdım. Clover kullanırken nvidia ayarları içerisinden bir şeyler açıp kapatıyordum (tam olarak hatırlamıyorum). Son olarak boot-args içerisine agdpmod=pikera ekleyip denedim sonuç değişmedi.
config.plist dosyam
@Yiğit Gençer hocam yok mu bir fikriniz 😕
OpenCore güncellemesini de yaptım. BIOS dahil her şeyi son sürüme yükseltmeye çalıştım. Uzun uğraşlar sonucu en son bu uyarıyı verip takılı kalıyor.

#[EB|LOG:EXITBS:START] 2020-12-09T20:23:39

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı