Sistem açılmıyor

mahmuttr420

Decapat
Merhabalar, sistem sürekli bir anda donuyordu açma kapama tuşuna basınca düzeliyordu yalnız bu sefer dondu ve kapandı bir daha da açılmadı. Güç kaynağında da sorun olacağını düşünüp yeni aldım sorun değişmedi. Anakart: H110M Pro-VD.

Bilgisayar bu durumda ufacık olsa bile tepki verirdi arkadaşın bilgisayarı ölü gibi duruyormuş.

Bu kadar emin konuşmayalım hocam. Daha önce de benzer durumları görmüştüm.
Bilgisayar hiçbir şekilde çalışmıyor güç kablosunu takınca cızırtı geliyor o kadar.

Ekran kartını söküp anakartın üzerine bağlayın kabloyu. Ekran kartını sisteminizden çıkarıp denediniz mi?

Bu kadar emin konuşmayalım hocam. Daha önce de benzer durumları görmüştüm.

Ekran kartını söküp anakartın üzerine bağlayın kabloyu. Ekran kartını sisteminizden çıkarıp denediniz mi?

Evet ekran kartında sıkıntı yok.
Konu sahibinin yazdıklarına göre cevap yazıyorum hocam.

Hocam RAM'i çıkardım başka yere takmak için şimdi de takamıyorum yardımcı olur musun?

Son düzenleme:
Hocam zorlamadan etiket tarafı solda veya sağda olacak şekilde test et hangi yönde oturuyorsa bastırdığında (fazla bastırma) doğru yöndür.

Evet ekran kartında sıkıntı yok hatta birisinede baktırdım oda çözemedi.

Hocam RAM'i çıkardım başka yere takmak için şimdi de takamıyorum yardımcı olur musun?

Güvenilir bir servise götürün hocam bu şekilde bilgisizce yapmaya kalkarsanız daha büyük zararlar verebilirsiniz.
Bu arada PC'yi Kendiniz mi topladınız? Toplarken POWER tuşunun anakart bağlantısını unutmuş, veya sağlam bağlamadığınız için çıkmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı