Sistem aldıktan sonra BIOS güncellemesi şart mı?

BIOS Update önemli.

Evet önemli ama güncel gelir mi onu sordum çünkü benim aklımda Windows kurup direk açmak var.

2409 BIOS sürümü sonrası desteği var, sürüm de eski yani. Bu sistemi hazırlayıp da satışa koyanlar zannetmiyorum ki BIOS Update gereksinimi sunsunlar, he sunarlarsa da garip olur çünkü hazır sistem bu deneyip paketlenmesi gerekiyor. Kısaca destekliyor ama belli bir BIOS sürümü üstünde destekliyor. Bence alacağınız yere mail atıp sorgulayın. Ben 2020 yılında çıkan bir sürüme sahip BIOS'ya da daha eski bir BIOS barındıracaklarını sanmıyorum.

Eki Görüntüle 2070592

Vatandaki başka bir sisteme yöneldim onda baktım güncellemeye gerek yokmuş sistem 3060 Ryzen 5 5500 8 X 2 16 RAM RDR 2 falan oynayacagım ultrada bunları açıyorsa yeni oyunlar içinde bir süre yeter mi şimdiden sağ olun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-01-00-09-45-827_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-01-00-09-45-827_com.android.chrome.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Dün bakamadım konuya kusura bakmayın. Dediğim gibi hazır sistemler genellikle BIOS update gerekliyse (sistem parça uyumluluğu açısından) yapılıp gönderiliyor. Bu sebeple dertlenmenize gerek yok. Yaşayabileceğiniz en büyük aksilikte yani güncelleme yapılmadan gönderildiğinde ve görüntü alamadığınızda, elinizdeki kasayı herhangi bir Vatan şubesine götürüp oradaki teknik destek elemanlarından yardım alabilirsiniz.

Değil bence. Duruma göre değişir yani. Misal ben 7800x3D'li sisteme geçtiğimde mecbur güncelledim çünkü kartlar sıkıntı yaşıyordu bu işlemci ile. Neredeyse hepsi o sorunu aşmak için bios güncellemesi getirdi mecburen yaptım. Yoksa işlemci yanabilirdi :) Değişir yani.

Geri
Yukarı