Sistem anakart yazısı geldikten sonra siyah ekranda kalıyor

Barisvedoc

Hectopat
Yer
İnegöl/Bursa
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Dostlar öncelikle olayın başını anlatayım. Öncelikle kasa çalışıyorken monitör görüntü vermiyordu, klavyenin ışığı gelmiyordu fakat mouseden geliyordu. Neyse bende kabloları söküp takarak bir şekilde açıyordum. Daha sonra bunun kirden dolayı olduğunu düşünerek temizledim biraz işlemci fanını falan söktüm sonra açıldı yine biraz uğraşla fakat işlemci hızı düşüktü. Az önce termal macunu yeniledim ve başta olan şey yeniden olmaya başladı. Ben de fanı tam yerleştirmediğimi düşünerek tekrardan söküp taktım fakat yine aynı durum vardı. Daha sonra RAM'in birini çıkardım açıldı ama bu sefer de anakart ekranından sonra siyah ekranda kaldı. Ben de RAM'leri komple söktüm ve yeniden taktım yine bir şekilde görüntü almayı başardım fakat yine aynı durum oldu ve anakart ekranından sonra siyah ekranda kalıyor. Ayrıca bir süre sonra 0xc00000e9 hatası aldım ve bir daha gelmedi ama durum yine aynı siyah ekran. Ne yapmam gerek bir fikriniz var mı? Format atsam düzelir mi? Bir de güç düğmesine bastığımda anında kapanıyor. Termal macunu doğru sürdüğüme eminim bir tek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

Öncelikle HDD güç kablosunu ve data kablosunu kontrol edin eğer başka varsa değiştirip deneyin. Eğer yine açılmazsa başka bir PC de HDD sağlamı HDD Sentinel indirerek bir kontrol edin.

Aldığınız hata HDD güç gelmediğinde verilen bir hata gibi görünüyor. Bu kablodan data kablosundan ya da anakart girişinden olabilir denemekte yarar var. CPU, RAM gibi ana bileşenlerde sıkıntı olsa zaten direk size uyarı verir anakart ya ses ya da üstünde bir kontrolcü varsa oradan. O nedenle sorunu aradığınız yer yanlış.

Kolay gelsin.

Statik elektriği boşaltmayı deneyin ve CMD'ye SFC/scannow komutu uygulayin, bir ihtimal belki işe yarar.

Selam,

Öncelikle HDD güç kablosunu ve data kablosunu kontrol edin eğer başka varsa değiştirip deneyin. Eğer yine açılmazsa başka bir PC de HDD sağlamı HDD Sentinel indirerek bir kontrol edin.

Aldığınız hata HDD güç gelmediğinde verilen bir hata gibi görünüyor. Bu kablodan data kablosundan ya da anakart girişinden olabilir denemekte yarar var. CPU, RAM gibi ana bileşenlerde sıkıntı olsa zaten direk size uyarı verir anakart ya ses ya da üstünde bir kontrolcü varsa oradan. O nedenle sorunu aradığınız yer yanlış.

Kolay gelsin.

Hocam sorun sanırım anakartta disklerin hepsi çalışıyor ve çift RAM takılıyken açılmıyor. Birini sökünce açıldı. Sonra tek tek denedim ikisi de çalışıyor. RAM slotu bozulmuş sanırım şimdilik bir süre tek RAM'le idare edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı