Sistem araçları %100 disk kullanımı

cantus

Hectopat
Bundan birkaç gün önce Windows güncellemesini kendi indirip zamanlamasını ayarlamış, bende bilgisayarı yeniden başlatıp güncellemenin yüklenmesini sağladım. Güncelleme yüklendikten sonra bilgisayarda bir hantallık olmaya başladı normalde Max 25-30 saniyede acılan artık 5-10 dakikada açılmaya başladı. Her açılışta görev yöneticisi açıp disk kullanımına baktığımda sistem araçlar resmen sırayla 100 disk çekiyor ve bilgisayarı kullanılamaz hale getiriyor. Dün bunun sebebinin son gelen güncelleme sanıp kaldırdım güncellemeleri ama aynı değişen bir şey olmadı. 3. parti sisteme zarar verecek hiç program kullanmadım.

Bunun nedeni ne olabilir, neyden kaynaklanır, nasıl çözerim?

Hocam o bende de oluyordu hddye yüklü dimi windowsun? maalesef w10 ona izin vermiyor nette onun çözümleri mevcut ama asıl çözümü ssd almak valla ben m2 ssd aldım şuan cayır cayır,öneririm.

Hocam o bende de oluyordu hddye yüklü dimi windowsun? maalesef w10 ona izin vermiyor nette onun çözümleri mevcut ama asıl çözümü ssd almak valla ben m2 ssd aldım şuan cayır cayır,öneririm.
Aynen hdd kurulu ama hdd'nın yarısından fazlası boş. Nasıl link falan atabilir misin?
Görev yöneticinizde hangi uygulamanın HDD inizi kullandığına bakar mısınız?
System, defender, intel programı, nvidia bunların hepsi resmen sırayla 100 disk alıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı