Çözüldü Sistem Araçları Çalışmıyor (Hizmetler, Yönet, Regedit)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkozdemir

Centipat
Merhaba arkadaşlar, arkadaşımın bilgisayarında NVIDIA GeForce Experience'nin verdiği 0x0001 hatasından dolayı çözüm ararken services.msc'den bu sorunun çözüm yolunu buldum. Ancak services.msc'yi açmaya çalıştığımda 1 sn'liğine ekranda gözüküyor ve kayboluyor. Windows normal aramadan Hizmetler yazıp yönetici olarak çalıştırdım yine aynı şey. Sonra Bilgisayarım sağ tuş Yönet'e tıkladım, oda ilginç bir şekilde 1 Saniye ekranda gözüktü ve kapandı. Sonra bunlarla ilgili çözüm yolu ararken bir yerde regedit kayıt defteriyle ilgili bir çözüm yolu buldum ve işe koyuldum. Ancak fark ettim ki Çalıştır'a regedit komutunu girdiğimde oda 1 Saniyeliğine ekranda gözüktü ve gitti. Şu an ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ne Kayıt defteri, Ne Yönet ne de Hizmetler açılmıyor. Sebebini anlayamadım. Sadece 1 saniye ekranda gözüküp otomatik kapanıyorlar. Win 1809 sürüm kullanıyor. Herhangi bir virus programı yok. Virüs girmiş olma ihtimalini düşünüyorum. Yarın sabah ilk iş spyhunter gibi bir programla tarama yapmak olacak. Bu konuda tecrübesi olan bilgisi olan varsa gerçekten çok mutlu olurum. Format atmak sanırım çözer ama son çözüm yolu olmak zorunda, yedekleme yapmak için çok fazla veri var, onun için ilk hedefim format atmadan sorunu çözebilmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Öncelikle Windows güncelleştirmelerini kontrol edin ve varsa eksiksiz hepsini yapın.
  2. Düzelmez ise komut satırını yönetici olarak açın ve sfc /scannow komutunu girin.
  3. Sonuç alamaz iseniz bu rehberi takip ederek onarma işlemi yapın. Yine olmazsa temiz kurulum en iyi seçenek gibi.

Çözüm
Teşekkürler yarın test edip bilgilendireceğim.
Merhaba, dediğiniz yöntemler ile sistemdeki bozuk dosyaları hallettim, güncellemleri, driverleri herşeyi güncelledim ve son olarak malwarebyte ile sistemi taradım, trojen buldu 3 tane onlarıda temizledim, bunların sonucunda sorunum çözüldü. Ancak hangisi asıl etkili olandı bilemiyorum. Cevabınız için teşekkürler çok yardımcı oldunuz ve beni büyük bir veri yedekleme çilesinden kurtardınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı