Windows araçları çalışmıyor

JimMoriarty

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, Windows 10'da arama çubuğuna yazı yazamıyorum, buna ek olarak forumda bu başlıkta önerilen yöntemleri denedim ve sorunum çözülmedi. Ek olarak Windows Defender programım kendi kendine kapatılmış ve programı açamıyorum. Windows güncelleştirmelerini kontrol ve onarma araçlarını çalıştırmaya kalktığımda "Bir sorun sorun gidericinin başlamasını önlüyor." şeklinde bir hata alıyorum. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzamdan KIS 2017 indirip güncelleyip fullscan yapın. Ardından sfc /scannow yapın.
Hocam dediğiniz işlemleri uyguladım ve bilgisayarı yeniden başlattım fakat değişen bir durum olmadı. Hatta sfc /scannow işleminin ardıdan şöyle bir mesaj aldım. Anladığım kadarıyla sistemde bir takım hatalar bulunmuş fakat düzeltilemiyor.

Düzeltme: Şuan için bu hatanın çözümnü aradım ve komut dosyasına "DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" komutunu yazdım. Şuan için bu işlemin üzerinden beş dakika geçmesine rağmen herhangi bir gelişme yaşanmadı. Komut istemi ekranı öylece bekliyor.

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:
Hocam bunun dışında önerebileceğiniz bir yötem var mı? Zira Windows'un işlemlerini kullanamıyorum; güvenli mod, sıfırlama vb. işlemlerde bilgisayar tepkisiz kalıyor.

Teamviever id şifre paylaşın bakalım nasıl açılmıyormuş. Windows etkinleşmemiş ise bazı app tabanlı sistemler çalışmaz ama bahsettiğin hem zararlıya hem sistem ayarlarının bozulmasına hemde windows'un etkin olmadığına işaret ediyor.

Teamviever id şifre paylaşın bakalım nasıl açılmıyormuş. Windows etkinleşmemiş ise bazı app tabanlı sistemler çalışmaz ama bahsettiğin hem zararlıya hem sistem ayarlarının bozulmasına hemde windows'un etkin olmadığına işaret ediyor.
Windows orjinal ve etkin hocam. Bu arada tamamdır sorunu çözmüş bulunmaktayım. Çözdüğüm yöntemleri anlatayım ki ileride bu sorunla karşılaşıp internette aramayla bu başlığı gören arkadaşlara yardımcı olsun.

İlk olarak Adwcleaner programını yönetici olarak çalıştırıp tarama yapıp bulunan tehlikeleri sildim. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp JRT programı ile tehlikeli dosyaların kaldırılma işlemini yaptım. Daha sonra tekrardan yeniden başlatıp bilgisayarımı güncelledim. Fakat asıl önemli nokta şu bilgisayar ayarlarına girip güncelleştirmeyi kotrol ettiğiniz zaman sisteminizin güncel olduğu şeklinde bir uyarı alıyorsunuz. Fakat Microsoft'un resmi sitesinden (bu bağlantıya tıklayabilirsiniz) Window 10 güncelleme aracını indirin. Daha sonra indirmiş olduğunuz bu güncelleme aracını çalıştırarak bilgisayarınızı güncelleyin. Bu işlemleri yaptıktan sonra bende meydana gelen bütün sorunlar çözülmüş oldu.

Malwarebytes AdwCleaner ile Malwarebytes Junkware Removal Tool antivirüs değil ki. Sadece reklam ve tarayıcı virüslerini temizleyen araç ikisi de. Güvenlik programlarını amacına göre kullanmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı