Sistem ayarları beklenmedik şekilde kesildi (Ventura)

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Bir kaç günde bir sistem ayarları patlıyor. Sistem ayarlarına tıkladığımda "sistem ayarları beklenmedik şekilde kesildi" hatası alıyorum. Bu hata ile beraber yeniden aç ve çıkmaya zorla seçeneği oluyor ama ne yaparsam yapayım yeniden başlamıyor uygulama.

Bu sorun sadece bilgisayarı yeniden başlatırsam düzeliyor fakat bir kaç gün sonra yine aynı noktaya geliyorum. Ne sebebini tespit edebildim nede bir çözüm üretebildim.

Daha önce benzer bir sorun yaşayan veya çözümü bilen var mıdır?

Ventura 13.0.1 sürümü kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bende de bu sorun oluyordu, sürüm yükselttikten sonra düzeldi. Şu an 13.1 Beta kullanıyorum, siz de Beta sürüme geçip deneyebilirsiniz.

Bende de bu sorun oluyordu, sürüm yükselttikten sonra düzeldi. Şu an 13.1 Beta kullanıyorum, siz de Beta sürüme geçip deneyebilirsiniz.
Ben de böyle yaptım, eş zamanlı olarak SPPT'de yaptım ama uyku sorunu oluştu bu sefer de. Acaba SPPT'den mi diye onu iptal ettim ama düzelmedi. 13.1 beta 3 bende nedense uyku sorunu oluşturdu. OC 0.8.6 kullanıyorum. Muhtemelen 13.0.1'e geri döneceğim şimdilik.

Sorun 13.1 beta sürümünde değilmiş, geri dönünce de devam etti uyku problemi.

Edit:
13.1 kararlı sürümde de aynı sorun devam ediyor. Sizde aynı sorun var mı? Varsa çözüm geliştirebildiniz mi?

Son düzenleme:
Bir'de EFI paylaşmanı rica edeceğim.

Bu sorun neden kaynaklanıyor çözemedim. Bazen 2 gün olmuyor aha düzelttim diyorsun sonra bir bakıyorsun yine ayarlara giremiyorsun. Doğal olarak acaba şundan mı diyip testte edemiyorsun veya EFI'de bir değişiklik yapıp düzeldimi gözlemleyemiyorsun.

Bu konuda bir öneriniz olur mu?

Geri
Yukarı