Çözüldü Sistem Aygıt Yöneticisi'nde RTX 2060'ı görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Saltengineer

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Horizon Forbidden West oynarken bir anda oyundan attı ve 'GPU'ya çok fazla yükleniyorsunuz, grafikleri düşürün' gibi bir hata aldım. Daha sonra oyuna tekrar girdim grafikleri bir tık düşürüp oynamaya devam ettim. Bir süre sonra laptop mavi ekran verdi. Daha sonra PC'nin yavaş açıldığını fark ettim ve arka planda çalışan bir şey var mı diye kontrol ettim. O anda NVIDIA Control panelinin olmadığını fark edip Aygıt Yöneticisi'ni açtığımda ekran kartımın (NVIDIA RTX 2060) olmadığını fark ettim. İnternette biraz araştırdıktan sonra güvenli modda DDU ile silip sürücüleri geri yükledim.

İlk başta oldu gibi duruyordu 1 gün sonra sabah bilgisayarı açtığımda yine ekran kartının olmadığını fark ettim. İnternette ne kadar araştırdıysam yine de yapamadım. Hatta format attım yine hala bu sorunu yaşıyorum. Bugün yine yaptım sonra oyun oynarken bir anda mavi ekran verdi ve sonuç yine kod 45. ekran kartı şeffaf görünürken sürücüleri yüklemeye çalıştığımda bu sürücü cihazınızla uyumlu değil hatası aldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: Resimleri şu an eklerken ekran alıntısı aracınında açılamdığını fark ettim aralarında bir bağlantı var mı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-14 saat 18.54.00_8e8158a2.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-14 saat 18.54.00_8e8158a2.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 61
  • WhatsApp Görsel 2024-04-14 saat 18.59.58_e4617544.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-14 saat 18.59.58_e4617544.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 58
Attıgın videoda bir şey yapmıyor ki BIOS'tan ayarları sıfırlayıp geri baslatıyor, geçici çözümdür o.

Haklısın hocam zaten kapatınca geri gidiyor zaten. İllaki tamire götürmek şart mı diyorsunuz yani?

Yüksek ihtimal GPU'da sorun var donanımsal olarak. Garantisi devam ediyorsa yolla anakart değişsinler.

Yok hocam garantisi bitti ama servise göndereceğim artık yapacak bir şey yok.

@Marix maalesef DDU ile sildikten sonra sadece Intel'in ekran kartı gözüküyor. Kurmaya çalıştığım da ise.

nvidia-kurulum-programi-14-04-2024-21_03_35-png.png

Bu hatayı alıyorum.

Bu videodaki gibi BIOS'tan load setup defaults yapıp sürücüyü kurduğumda kuruluyor ve sorun geçici olarak çözülüyor bir oyuna girdiğimde ya mavi ekran veriyor ya da oyundan atıyor, ya da bilgisayarı kapatıp açtığımda yine aygıt yöneticisinde şeffaf bir şekilde gözüküyor özelliklere tıkladığımda yine kod 45 hatası...

İlk başlarda format attım ve eski Microsoft (format atmadan önce kullandığım) hesabını girdim ve yine yaptığını görünce Cloud'dan virüs mü geldi diye şüphenelip bir daha format attım bu sefer yeni hesap açtım fakat yine alıyorum bu hatayı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı