"Sistem ayrıldı E: diski" nedir?

crexier

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma yeni harddiski taktıktan sonra böyle bir disk oluştu zararlı mıdır nedir?
İşletim sistemim Windows 10.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde daha önceden sistem vardı sanırım. Sorun yok hocam durabilir. İstiyorsanız disk yöneticisinden silebilirsiniz o kısmı. Zararlı bir durumu yok. Kendi harddiskinizde de o bölümden var aslında ama gizli.

Tabi bu yeni harddiski ayriyetten taktıysanız. Şuan yeni harddisk üzerine kuruluysa sistem silmeyin.

Yeni taktığınız depolama biriminde önceden hali hazırda kurulmuş olan bir işletim sistemi varmış. Aslında şuan işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücüden de bir miktar ayrılmış durumda fakat gözükmüyor. İsterseniz Disk Yönetimi'nden silebilirsiniz ve yeni taktığınız sürücüye dahil edebilirsiniz.

Sıkıntı yok hocam.
Peki silmemde bi sakınca varmı
Yeni taktığınız depolama biriminde önceden hali hazırda kurulmuş olan bir işletim sistemi varmış. Aslında şuan işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücüden de bir miktar ayrılmış durumda fakat gözükmüyor. İsterseniz Disk Yönetimi'nden silebilirsiniz ve yeni taktığınız sürücüye dahil edebilirsiniz.
evet taktığım diskte windows kuruluydu biçimlendirdikten sonra böyle oldu

Büyük ihtimalle taktığın hard diskte bir işletim sistemi vardı o sistem ayrıdıda hard diskteki işletim sisteminin boot olması için gerekli dosyalardır. İstersen diski komple biçimlendirebilirsin.

Geri
Yukarı