Sistem bazen RAM'i söküp takmadan açılmıyor

G4560

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba.

Bilgisayarımda,
MSI Pro H410M-B
i3 10105F
Asus Expedition GTX 1050 Ti
PNY 240GB Sata SSD
1TB WD Blue HDD
G.Skill Aegis 8 GB 2133 MHz DDR4 ve Crucial 8 GB 2400 MHz DDR RAM var.

Bazen bilgisayarım donuyor ve Crucial marka olan RAM'i sök tak yapmadan açılmıyor.

Yardımcı olabilir misiniz? @Murat5038

Daha önceki konulardan birinde AIDA64 raporu istediğinizi görüp siz sormadan ekliyorum.

RAM'i söktükten RAM giriş yerini hafifçe temizle arasına kaçan küçük parçalar veya tozlar aradaki bağlantıyı kesebilir.
Dediklerinizi zaten yapmıştım. Yazmayı unutmuşum. Hatırlattığınız için teşekkürler.

@ramses53 kapatıp açınca düzelmediği için deneyerek bu şekilde deneyince çözebildim. Ancak ara sıra da olsa can sıkıyor.

Bu cok spesifik bir sorun ariza RAM'den de olabilir anakart RAM yuvasindan da olabilir en UC ihtimal anakarttan bile farkli bir RAM ile deneme yapma sansiniz varsa yapin deneyin

Bu cok spesifik bir sorun ariza RAM'den de olabilir anakart RAM yuvasindan da olabilir en UC ihtimal anakarttan bile farkli bir RAM ile deneme yapma sansiniz varsa yapin deneyin
Anakartı alalı az bir süre oldu. Sıfır aldım.
Crucial RAM'i 2. el almıştım. İki RAM arasında uyumsuzluk olabileceğini düşünüyorum. O yüzden konudaki raporu yorumlayabilecek birisi yorum yaparsa daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı