Çözüldü Sistem bir anda "sinyal yok" hatası verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bilgisayarımda video izliyordum, sonra videoyu durdurdum ve PC açık halde yatağıma yatmaya gittim. Geri PC'ye döndüğümde ekran siyahtı ve sinyal yok hatası veriyordu. Kablolarla oynadım fakat etki etmedi. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Biraz tuhaf kaçacak ama uyku moduna geçmiş olmasın? Geçen bana da oldu aynısı temizlik ve formattan sonra. Gittim bütün kabloları kontrol ettim meğerse uyku moduna geçiyormuş, dalgınlığıma gelmiş ayarı değiştirmemişim.
Dostum 2 tane RAM'in varsa 2'sini de tek tek tak ama sırayla yap RAM'lerden birisi yanmiş olabilir eger oyleyse ekran da sinyal yok yazisi gelebilir RAM'leri cikardigin da RAM'lerin bir tozunu al.
Basıma geldi ben de RAM'ler yanmiştı maalesef.
Uyku modu değildi fakat kapayıp açınca çözdüm, yardımlarınız için teşekkürler.
Bilgisayarımda video izliyordum, sonra videoyu durdurdum ve PC açık halde yatağıma yatmaya gittim. Geri PC'ye döndüğümde ekran siyahtı ve sinyal yok hatası veriyordu. Kablolarla oynadım fakat etki etmedi. Ne yapmalıyım?
Biraz tuhaf kaçacak ama uyku moduna geçmiş olmasın? Geçen bana da oldu aynısı temizlik ve formattan sonra. Gittim bütün kabloları kontrol ettim meğerse uyku moduna geçiyormuş, dalgınlığıma gelmiş ayarı değiştirmemişim.

Bilgisayarımda video izliyordum, sonra videoyu durdurdum ve PC açık halde yatağıma yatmaya gittim. Geri PC'ye döndüğümde ekran siyahtı ve sinyal yok hatası veriyordu. Kablolarla oynadım fakat etki etmedi. Ne.
Statik elektrik olabılır. Tüm fişlerı çek 2dk bekle geri tak. Bende de bir kez böyle olmuştu.

RAM'ler yanmış olabilir mi 2 tane RAM varsa ikisine tek tek takar mısın belki RAM ile alakalı olabilir başıma geldi.

Dostum 2 tane RAM'in varsa 2'sini de tek tek tak ama sırayla yap RAM'lerden birisi yanmiş olabilir eger oyleyse ekran da sinyal yok yazisi gelebilir RAM'leri cikardigin da RAM'lerin bir tozunu al.

Uyku modu değildi fakat kapayıp açınca çözdüm, yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı