Sistem Boşta Yüksek CPU Kullanımı

CPU ve bellek kullanım grafiğinin olduğu bölümde diye hatırlıyorum. Kaynak izleeyicisinden de gördüğünüzü ekran görüntüsü alırsanız sevinirim.
Bulamadım.
Fan gereksiz yere çalışıyor. BIOS'da değişiklik yaptıysan geri al ve BIOS'dan fan ayarı yapmayı biliyorsan fan ayarlarını yap veya BIOS ayarlarını sıfırla.
Bios da değişiklik yapmadım ama istersen bir sıfırlayım.

Aida64 sıcaklıklarına göre CPU sıcaklığı soğutucu fanın son devirde dönmesi sebebiyle korkulacak seviyede değil. Benim dikkatimi çeken anakart sıcaklığı oldu. 55° sıcaklık çok yüksek kasa içi hava akışında bir sorun var sanki.

Aida64 sıcaklıklarına göre CPU sıcaklığı soğutucu fanın son devirde dönmesi sebebiyle korkulacak seviyede değil. Benim dikkatimi çeken anakart sıcaklığı oldu. 55° sıcaklık çok yüksek kasa içi hava akışında bir sorun var sanki.
kardeş kasanın yanı sürekli olarak açık durmakta kapatayım mı ? Oyun oynarken anakart sıcaklığı 68 falan oluyor baktım.

Ve ayrıca benim sorunum o zaten CPU fanı neden son hızda dönüyor ben o sırada hiçbir işlem yapmıyordum ki. Bu fan hızlı dönüyor ve sese sebep oluyor sıkıntım o ve anakart sıcaklığını nasıl düşürürüz ? Kasa yanı sürekli açık vaziyette.

kardeş kasanın yanı sürekli olarak açık durmakta kapatayım mı ? Oyun oynarken anakart sıcaklığı 68 falan oluyor baktım.

Ve ayrıca benim sorunum o zaten CPU fanı neden son hızda dönüyor ben o sırada hiçbir işlem yapmıyordum ki. Bu fan hızlı dönüyor ve sese sebep oluyor sıkıntım o ve anakart sıcaklığını nasıl düşürürüz ? Kasa yanı sürekli açık vaziyette.

Kapağı kapatırsan daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Açık kalsın macun yenileme imkanın varsa macun yenile zamanı gelmiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı