Çözüldü Sistem boştayken %63 GPU kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Swaien

Picopat
RAM
GSkill 3200mMHz Dual Kit (2x8)
SSD veya HDD modeli
1TB Kioxia
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX6700
Anakart
MSI A520M-A PRO
İşlemci
5 5500
Arkadaşlar Görev Yöneticisi ne yaprasam yapayım ekran kartı aktivitesini %62-63 gösteriyor. Arkada oyun açık değilken; Discord, Steam vs. açıkken ya da tamamen boşta fark etmiyor. Afterburner ve AMD Adrenalin %8 gösteriyor ama Görev Yöneticisi uyuşmuyor. Virüs falan yemiş olabilir miyim? BTC kazma olayları var mı hâla bilmiyorum ama bana değişik geldi.

1713026144355.png

Çözüm
Hiç normal değil baksana %63 stabil ilerleyen bir grafik var.

Kısacası o ekran kartıyla LoL açsan full çözünürlük ultra ayarlarda %28 kullanır zorlanmaz bile kart. Durumun vahimliğini sen düşün boşta böyle yapıyor olması kötü. Acil format atmanı öneririm.

Kısacası o ekran kartıyla LoL açsan full çözünürlük ultra ayarlarda %28 kullanır zorlanmaz bile kart. Durumun vahimliğini sen düşün boşta böyle yapıyor olması kötü. Acil format atmanı öneririm.

Çözüm

Hocam diğer programlar farklı gösteriyor ama.

Hocam görev yöneticisi bazı değerleri göstermekte kötü olduğunu biliyorum ama GPU kullanımı çok basit bir değer değil mi?
Peki AAA oyun girip performans deneyiminizi bize aktarır mısın?

Hocam diğer programlar farklı gösteriyor ama.
Ayrıca programda ısı değerin 46 derece yani bu demek oluyor ki %63 kullanım doğru. Zaten yönetici yalan söylemez.
Boşta ekran kartı 46 derece olmamalı. Yani nvidia'da kullanmıyorsun panelden maksimum güç ayarlayıp ısın yükselsin. Benim ekran kartım şu an 30 derece

Peki AAA oyun girip performans deneyiminizi bize aktarır mısın?

Ayrıca programda ısı değerin 46 derece yani bu demek oluyor ki %63 kullanım doğru. Zaten yönetici yalan söylemez.
Boşta ekran kartı 46 derece olmamalı. Yani nvidia'da kullanmıyorsun panelden maksimum güç ayarlayıp ısın yükselsin. Benim ekran kartım şu an 30 derece
Hocam kartta fanlar belli bir yüzdeyi geçmeden çalışmıyor zero rpm ayarı var panelde. Adrenalin diye geçiyor amd tarafında. Yani sıcaklık normal. Dediğiniz güç ayarı yapılabiliyor yine aynı yerden. Şu an kasperky indi çevrimdışı tarama göremedim tam tarama var sadece.

Hocam kartta fanlar belli bir yüzdeyi geçmeden çalışmıyor zero rpm ayarı var panelde. Adrenalin diye geçiyor amd tarafında. Yani sıcaklık normal. Dediğiniz güç ayarı yapılabiliyor yine aynı yerden. Şu an kasperky indi çevrimdışı tarama göremedim tam tarama var sadece.
Anladım Gpu'nun kendi fan teknolojisine bıraktıysanız o derece normal. Belli sıcaklıktan sonra soğutma yapıyor aynen.

Yeni konular

Geri
Yukarı