Sistem boştayken GPU kullanımı %35 oluyor

REGAİB

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı kullanımı bilgisayar boştayken 35'lere kadar çıkıyor normal mi? Arka planda hiçbir uygulama açık değilken bu şekilde. Anlık dalgalanmalar da oluyor 32'den 15e düşüp tekrardan 32-33 seviyelerine çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanımı bilgisayar boştayken 35'lere kadar çıkıyor normal mi? Arka planda hiçbir uygulama açık değilken bu şekilde. Anlık dalgalanmalar da oluyor 32'den 15e düşüp tekrardan 32-33 seviyelerine çıkıyor.
Sorun yok gibi görünüyor.
Bende de o şekilde çalışıyor fakat hiç 35%'e çıktığını görmedim.

35 için net bir şey söyleyemem ama sistem boşta diye bir durum yok GPU ve CPU için. Sen monitöre görüntü yansıttığın anda zaten GPU işleme başlamış demek oluyor. VRAM'in düşük olabilir bu da %30'larda göstermesine sebep olabilir. Ekran kartı modelini söyler misin?

Tarayıcıyı ve her şeyi kapatıp sadece Görev Yöneticisi'ni bırakın ve fareyi hareket ettirmeyin.
Ancak o zaman sistem boşta sayılır.

Bende de aynı şekilde hocam.
GPU'dan bahsediyorum.

Monitörle de bağlantısını kesersen o zaman GPU boşta olur. Sonuçta bir görüntü aktarıyorsun değil mi? CPU ile GPU aynı şey değil hocam.

Uygulamalar tamamen kapalıysa sistem boşta sayılır.
Ben aynı şey olduklarını da söylemedim hocam.

Tamam da sonuçta görüntü aktarımı yapıyorsun. Nasıl GPU boşta olabilir ki? GPU'nun boşta sıcaklığını ölçmek için düzgün bir termometre alırsın bilgisayar çalışır ve çalışırken ekrana görüntü aktarma da yapmazsın ekran kartı üstünden ölçersin.

Ben de daha %10 geçtiği olmadı boşta. Hem de video filan açıkken %3 oluyor. Siz de nasıl 35 oluyor? Laptop olduğu için mi düşük acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı