Sistem boştayken neden çok fazla RAM kullanıyor?

HzCizis

Decapat
Daha fazla  
Görmüş olduğunuz üzere çok bir şey yapmamama rağmen RAM kullanımım %84 (anlık). Bu konuyu daha öncesinde de açmıştım ve bir sonuç bulamayınca öylece geçti gitti. Bugün yine görüyorum ve soruyorum neden böyle? Normal mi? Olmadı artık servise göndereceğim.

Technopa.png

Görmüş olduğunuz üzere çok bir şey yapmamama rağmen RAM kullanımım %84 (anlık). Bu konuyu daha öncesinde de açmıştım ve bir sonuç bulamayınca öylece geçti gitti. Bugün yine görüyorum ve soruyorum neden böyle? Normal mi? Olmadı artık servise göndereceğim.

Eki Görüntüle 1864428

RAM kullanımı normal RAM mikartın az ise ondan yüzde olarak yüksek gözüküyordur.

RAM kullanımı normal RAM mikartın az ise ondan yüzde olarak yüksek gözüküyordur.

RAM'iniz kaç GB?

8 GB RAM var. Boştayken bu kadar kullanması normal değil.
Görev yöneticisinden belleğe gelip fotoğraf atabilir misiniz ?

8 GB RAM var. Boştayken bu kadar kullanması normal değil.

Toplamda attığınız fotoya göre 1.8 GB kullanıyor gözüküyor bende Windows 11 kullanıyorum ve bende 3.5 GB kullanıyor boşta RAM'i.

Görev Yöneticisi'nden belleğe gelip fotoğraf atabilir misiniz?

Toplamda attığınız fotoya göre 1.8 GB kullanıyor gözüküyor bende Windows 11 kullanıyorum ve bende 3.5 GB kullanıyor boşta RAM'i.

Ekran Görüntüsü (2).png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ayrıca bu adamın yaptığı ndu klasöründeki değeri 4'e çekersek ne yapmış oluyoruz tam olarak? Bir bilgin var mı?

RAM kullanımı normal 22h2 güncellemesinden sonra arttı iyice ama eğer düşürmek istersen bu videodaki hizmetlerden işine yaramayanları kapatabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1864461

Hocam ayrıca bu adamın yaptığı ndu klasöründeki değeri 4'e çekersek ne yapmış oluyoruz tam olarak? Bir bilgin var mı?
Görev yöneticisindeki bir hizmet ama hangi hizmet olduğunu hatırlamıyorum bazı hizmetler görev yöneticisinden devre dışına alınmıyor bu durumda regeditten 4 e alırsan devre dışı bırakmış oluyorsun fakat herhangi bir sorun olmaz önceden bende kapatmıştım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı