Sistem çalışırken klavye, mouse ve monitör kapanıyor

umutcanylc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB Hyperx Predator 3000 mhz Ram
SSD veya HDD modeli
SSD HP EX900 500GB PCIe NVME
Ekran kartı
Sapphire RX 570 4GB OC
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Merhaba iyi Sosyaller, sorunumu şöyle anlatmak istiyorum.
Bilgisayarımı açtığımda genelde Opera GX'i açtığımda bir anda donuyor hiçbir şey yapamıyorum. Ardından klavye, mouse ve monitörün ışıkları gidip kendilerini kapatıyorlar ama kasa ışıkları yanıyor ve fanlar dönmeye devam ediyor. Bilgisayarımı 2019 da aldım ve tam 2 yıl garantisi bittikten sonra olmaya başladı bu problem. Bilgisayarcıma götürdüğümde SSD de sıkıntı olduğunu ve SSD'yi değiştirince sorunun çözüleceğini söyledi. Ben de M.2 SSD aldım ve eski SSD'mi kardeşimin bilgisayarına taktım(onda hiçbir sorun yok). Ben M.2 SSD takmama rağmen hâla aynı sorunu yaşıyorum. Bununla ilgili forumda birkaç konuya baktım ama herhangi bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Donanım:
Gigabyte B450M S2H.
Sapphire RX 570 4 GB OC.
Power Supply 500W.
8 GB HyperX Predator 3200 MHz RAM.
SSD HP EX900 500GB PCI-e NVMe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bu tür olaylar hakkında çok bir bilgim yok ama eğer Opera GX'i açınca oluyorsa başka bir tarayıcıya geçebilirsin. Bu arada daha önce forumda bu sorulara cevap verilmişti sürücü güncellemesini tavsiye edenler olmuş onu da bir deneyebilirsin.

Açıkçası bu tür olaylar hakkında çok bir bilgim yok ama eğer Opera GX'i açınca oluyorsa başka bir tarayıcıya geçebilirsin. Bu arada daha önce forumda bu sorulara cevap verilmişti sürücü güncellemesini tavsiye edenler olmuş onu da bir deneyebilirsin.
Hocam \genelde\ Opera GX'i açınca oluyor demiştim, masaüstünde de bu durumu yaşayabiliyorum. Sürücülerin hepsini otomatik olarak hangi programla güncelleyebilirim acaba?

Hocam \genelde\ Opera GX'i açınca oluyor demiştim, masaüstünde de bu durumu yaşayabiliyorum. Sürücülerin hepsini otomatik olarak hangi programla güncelleyebilirim acaba?

Sürücülerin hepsini güncellemek için bir program kullanmanı tavsiye etmem hepsinin kendi sitesinden indirirsen daha sağlıklı olur aynı zamanda BIOS güncellemesini de tavsiye etmişler.

Konun detaylısını buradan okuyabilirsin.

Sürücülerin hepsini güncellemek için bir program kullanmanı tavsiye etmem hepsinin kendi sitesinden indirirsen daha sağlıklı olur aynı zamanda BIOS güncellemesini de tavsiye etmişler.

Konun detaylısını buradan okuyabilirsin.
Hocam sürücülerimi kontrol ettim hepsi güncel, bios güncellemesini de birkaç gün önce yapmıştım f63b'ye yükseltmiştim gigabyte anakartımı. Ama az önce sorun aynı şekilde yine karşıma geldi işlemci kendini %100 kullanıyor ve donuyor galiba ama emin değilim

Hocam sürücülerimi kontrol ettim hepsi güncel, BIOS güncellemesini de birkaç gün önce yapmıştım F63B'ye yükseltmiştim Gigabyte anakartımı. Ama az önce sorun aynı şekilde yine karşıma geldi işlemci kendini %100 kullanıyor ve donuyor galiba ama emin değilim.

Hocam bir de Kaspersky ya da Malwarebytes gibi antivirüs yazılımlarıyla taratmayı dene 100 kullanma cok sık olan bir şey değil bir de gorev yönetinizden bilgisayar boştayken ne kadar CPU disk kullanıyor onlara bak fakat iyi bir antivirüsle taratmanı öneririm.

Kas
Hocam bir de Kaspersky ya da Malwarebytes gibi antivirüs yazılımlarıyla taratmayı dene 100 kullanma cok sık olan bir şey değil bir de gorev yönetinizden bilgisayar boştayken ne kadar CPU disk kullanıyor onlara bak fakat iyi bir antivirüsle taratmanı öneririm.
Kaspersky ücretli olduğunu gördüm onu şu an alamam fakat genelde Malwarebytes kullanıyorum ve herhangi bir sorun görmüyorum full taratmada. Boşta %1 - %2 CPU kullanımım var.

Kas.

Kaspersky ücretli olduğunu gördüm onu şu an alamam fakat genelde Malwarebytes kullanıyorum ve herhangi bir sorun görmüyorum Full taratmada. Boşta %1 - %2 CPU kullanımım var.

Kaspersky'ın deneme sürümünü kullanabilirsiniz onun dışındada CPU kullanımınız normal Malwarebytes'da sorun yok diyorsa büyük ihtimal yoktur bir de usblerinizi kontrol etmeyi deneyin belki USB girişinizde sorun vardır.

Dostum, bilgin olmadığı konuya neden yazıyorsun?

Kaspersky'ın deneme sürümünü kullanabilirsiniz onun dışındada CPU kullanımınız normal Malwarebytes'da sorun yok diyorsa büyük ihtimal yoktur bir de usblerinizi kontrol etmeyi deneyin belki USB girişinizde sorun vardır.
USB Portları ile alakası olmadığını biliyorum hocam normal şekilde çalışıyorlar sorun çok farklı bir şey her kafadan da bir ses çıkıyor internetteki araştırmalarımdan, garantisi de bitti sistemin ne yapacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı