Çözüldü Sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GonzalesR

Femtopat
Daha fazla  
Babam sinirlendi diye kasayı sökmek durumunda kaldım (kablolarını çıkardım). Sabahına elektrikli süpürge ile içini üstünkörü bir temizledim, akşamına ise kuruluma odama götürdüm; kablolarını vs. taktım, çalıştırdım fakat ekranda BIOS çıkmadı, klavye ve mouse çalışmadı(farenin altındaki ışık yanıyor).

Daha önce başıma gelmişti. Böyle 2-3 defa düzelmişti ama şimdi ne yapsam nafile. RAM'i söküp slot değiştire değiştire taktım, ekran kartını söküp taktım, HDD SSD söküp taktım, BIOS pilini çıkartıp taktım, Power kablosunu ve HDMI kablosunu kontrol ettim ama yok gelmedi.
Intel i7 7700K
NVIDIA GTX 1050 Ti
DDR4 8 GB RAM
ASUS Pro Gaming B150M anakart.

Çözüm
Arkadaşlar Power kablosunu değiştirdim ve Windows'un kurulu olduğu SSD'ye giden kabloyu birazcık yukarı aşağı oynattim sorunum düzeldi. Muhtemelen SSD'ye giden kabloda sorun vardı destek olan herkese teşekkür ederim.
Kabloları bir gözden geçirin ondan sonra ekran kartını tam oturtmamış olabilirsiniz.

Ekran kablosunun yönünü değistir. İşe yarayabilir daha öncw bende oldu.

Sabah sakin bir kafayla deneyeceğim teşekkür ederim.

Kabloları bir gözden geçirin ondan sonra ekran kartını tam oturtmamış olabilirsiniz.

Ekran kartını 3 kez söküp klipsledim onda sorun yok. Kablolara gelirsek onlara da aynı işlemi yaptım; sök çıkar yaptım ama olmamıştı halen.

Ekran kartını 3 kez söküp klipsledim onda sorun yok. Kablolara gelirsek onlara da aynı işlemi yaptım; sök çıkar yaptım ama olmamıştı halen.

Ekran kablosunun yönünü değistir. İşe yarayabilir daha öncw bende oldu.

Maalesef işe yaramadı 😓

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Power kablosunu değiştirdim ve Windows'un kurulu olduğu SSD'ye giden kabloyu birazcık yukarı aşağı oynattim sorunum düzeldi. Muhtemelen SSD'ye giden kabloda sorun vardı destek olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı