Sistem çalışıyor, ekran kartı RGB'si yanıyor fakat görüntü gelmiyor

Twols

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi. Ben 1 hafta önce Fortnite yükledim oynuyordum bir anda görüntü gitti plastik kokmaya başladı. Hemen fişini çektim sonra taktım geri fişi bilgisayarı açmaya çalıştım hiçbir şey olmadı Power bozulmuş. Bugünde yeni Power aldım ama bilgisayar çalışıyor ekran kartınında RGB'si yanıyor ama fanları dönmüyor ve görüntü vermiyor, siyah ekranda kalıyor. Önceki Power'da her şey aktif çalışıyordu neden oldu bu durum ekran kartı yanmış olabilir mi?

Aldığınız PSU yeterli güçte mi?
500w 80Plus ile çalışan sistemin düz 600W ile çalışmadığını gördüm PSU sertifikalı mı?
Onboard yapmadı deneyin görüntü geliyorsa PCIE slotu hasar görmüş olabilir imkanınız varsa eşten dosttan bir ekran kartı alıp test edin.

Aldığınız PSU yeterli güçte mi?
500w 80Plus ile çalışan sistemin düz 600W ile çalışmadığını gördüm PSU sertifikalı mı?
Onboard yapmadı deneyin görüntü geliyorsa PCIE slotu hasar görmüş olabilir imkanınız varsa eşten dosttan bir ekran kartı alıp test edin.
Eski ekran kartımı denedim hâlen aynı Psu çok yeterli ramlerle alakalı olduğunuda düşünmüyorum ekran kartının güç kablolarını sıkıntısız taktım kontrol ettim fanları dönmüyor yanmış olsa dönermi

Sisteminizi yazar mısınız? Anakartta EZ Debug menüsü var mı? Bende aynı şekilde bir sorun yaşamıştım PSU yandı ve yenisini aldığımdada görüntü yoktu ama çok saçma bir nedenle M.2'yi çıkarıp çalıştırdım görüntü gelmişti.

Geri
Yukarı