Çözüldü Sistem çalışıyor, klavye mouse çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rtxahmet

Picopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, 1 haftadır uğraştığım sorun bu RAM'den kaynakli olduğunu düşünüyorum ama kesin olmadığı için garantiye yollamaktan cekiniyorum. En son sistem açıldığında mavi ekran yediğim için sıfırlamıştım sıfırlama yaparken donmustu ve sistemi kapatmak zorunda kalmıştım sonrasında sistem açıldı BIOS vs giriyordu ama sistemi kapattıktan sonra bir daha açılmadı klavye mouse vs elektrik gidiyor monitore gelmiyor.

Çözüm
Ses gelmesi işleri değiştirir hocam, elektriksel bir problemden kaynaklı olarak RAM'ler veya anakartta bir hata ortaya çıkmış olabilir. En doğrusu garantiye göndermek. Detaylıca ama açık vermeden süreci anlatan bir not da ekleyin yanına.

Herhangi bir şeyde arıza olduğunu biliyorum ama garip gelen bu sesin arada monitor geç kaldığında gelmesiydi. Birkaç kez yaşadım ama hepsinde kabloyu çıkartıp taktiğimda sorun düzelmişti. Hatta bozulmadan bir hafta önce temizlik yapmıştım. Kabloyu taktiğimda yine bu ses gelmişti ve açılmamıştı. Kabloyu çıkartıp taktiğimda ekran gelmişti.

Herkese iyi günler, 1 haftadır uğraştığım sorun bu RAM'den kaynakli olduğunu düşünüyorum ama kesin olmadığı için garantiye yollamaktan cekiniyorum. En son sistem açıldığında mavi ekran yediğim için sıfırlamıştım sıfırlama yaparken donmustu ve sistemi kapatmak zorunda kalmıştım sonrasında sistem açıldı BIOS vs giriyordu ama sistemi kapattıktan sonra bir daha açılmadı klavye mouse vs elektrik gidiyor monitore gelmiyor.

Sorun çözüldü. Tek RAM arızalıymış, bilgisayarciya götürdüm, 5 dakikada yaptı :D
Yollamadan önce anakartı güzelce çekin. Sorunu ispatlayacak bir video çekin.
Aksi takdirde Türkiye'de ki servisler ya tamir etmeden yolluyor ya da kullanıcı hatası buluyor. Kendinizi garanti altına alın bence.

Hocam sizin konunuzu okudum öncelikle geçmiş olsun. İyice tedirgin oldum açıkçası sistemde hiçbir sorun yokken bir güncelleme ile böyle olması üzücü bir durum üstelik 9 aylık emek ile aldığım bir sistem gerçekten pişman oldum.

Hocam sizin konunuzu okudum öncelikle geçmiş olsun. İyice tedirgin oldum açıkçası sistemde hiçbir sorun yokken bir güncelleme ile böyle olması üzücü bir durum üstelik 9 aylık emek ile aldığım bir sistem gerçekten pişman oldum.
Sen bir de bana sor. Hayalimdeki PCyi topladım. 2 aylık sistemi 1 aydır kullanamıyorum. Kart yarın elime ulaşacak. Yine test edeceğim. Hiçbir şey yapılmadığı için sorun devam edecek, geri göndereceğim. Bu sefer videoyu hiç kesmeden DVD'ye basıp kutunun içine koyacağım.

Sen bir de bana sor. Hayalimdeki PC'yi topladım. 2 aylık sistemi 1 aydır kullanamıyorum. Kart yarın elime ulaşacak. Yine test edeceğim. Hiçbir şey yapılmadığı için sorun devam edecek, geri göndereceğim. Bu sefer videoyu hiç kesmeden DVD'ye basıp kutunun içine koyacağım.

Çabanızın sonunda istediğinize ulaşırsınız umarım hocam çok geçmiş olsun.

Sen bir de bana sor. Hayalimdeki PCyi topladım. 2 aylık sistemi 1 aydır kullanamıyorum. Kart yarın elime ulaşacak. Yine test edeceğim. Hiçbir şey yapılmadığı için sorun devam edecek, geri göndereceğim. Bu sefer videoyu hiç kesmeden DVD'ye basıp kutunun içine koyacağım.
Hocam birşey daha sormak istiyorum,speakerdan herhangi bir ses aldınız mı? Ben ram arızası alıyorum ancak bu ses monitör geciktiğindede çıkıyordu ara sıra.

Çabanızın sonunda istediğinize ulaşırsınız umarım hocam çok geçmiş olsun.

Hocam birşey daha sormak istiyorum,speakerdan herhangi bir ses aldınız mı? Ben ram arızası alıyorum ancak bu ses monitör geciktiğindede çıkıyordu ara sıra.
Hiçbir ses çıkmadı. Lattemi içip oyun oynuyordum. Mutfağa gittim geldim, PC kapanmış. Sonra bu sorun başladı işte.

Geri
Yukarı