Sistem değişikliği yapacağım fikirlerinizi bekliyorum

asvpxneco

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Jr. Web/Mobile Dev
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda yenilemeler yapmak istiyorum fakat sizlerin fikirlerini almadan yapmak içime sinmedi. Şu an anakartım ve işlemcim cok eski modeller soket AM3+ deyim siz anlayın :)
ekran kartım yeterli bence ( RX460 = ASUS RX460 4GB GDDR5 OC 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da )

Anakart olarak:https://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-b450m-s2h-amd-b450-socket-am4-ddr4-3200mhz-o-c-m-2-usb-3-1-anakart.html

İşlemci olarak da:https://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-5-2600-socket-am4-3-9ghz-19mb-onbellek-65w-islemci.html

Düşünüyorum. (Daha uygun fiyat varsa linklerseniz sevinirim tabii ki)
DDR3 olan RAM'lerimi DDR4 3200 MHz ile değiştireceğim. Bu sistemde herhangi bir darboğaz olur mu? Anakartımı 3200MHz için overclocklasam problem yaratır mı? Ve varsa sizin daha iyi önerilerinizi dinlemek isterim. Teşekkürler şimdiden <3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba aynı işlemciyi kullanıyorum çok iyi ama burada daha ucuz Amd Ryzen 5 2600 3.4ghz 16mb Am4 (65w) Wraıth Fanlı Box 12nm - n11.com ama anakart olarak onu değil de bence bunu al hem daha ucuz hem çok daha iyi MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart | ITOPYA. şimdiden hayırlı olsun.
tavsiyen için gerçekten çok teşekkür ederim ramler için bu anakarttada oc yapmam gerekecek sanırım o soruma bi yorumun var mıdır acaba?

Öncelikle yardımcı olabildiysem ne utlu bana ben bu anakartı kullanıyorum 3200 MHz RAM'ler takılı OC yapmama gerek kalmadı.
VatanBilgisayarda ürün özelliklerinde böyle görünce OC yapmam gerektiğini düşünmüştüm, sizin şu an ki benim müstakbel anakart ve işlemcimle ekran kartım arasında da bir problem yaşamam herhalde :D
1587717470455.png

Eğer ürünleri Vatan'dan almak zorunda değilsiniz attığım linkten işlemciyi alın. Ryzen 5 1600(12nm) revizyonlu yeni modeldir. Neredeyse Ryzen 2600 gücündedir ve 200 lira daha ucuzdur. Ayrıca aynı ürün Vatan'da da satılıyor. Anakartı diğer sitelerde biraz daha ucuza bulabilirsiniz. Bellek için OC yapmayacaksınız. Sadece BIOS'a girip XMP açacaksınız. İkisi de temelde aynı şey gibi ama sizin ekstradan bir ayar yapmanıza gerek yok.

Vatan Bilgisayar'da ürün özelliklerinde böyle görünce OC yapmam gerektiğini düşünmüştüm, sizin şu anki benim müstakbel anakart ve işlemcimle ekran kartım arasında da bir problem yaşamam herhalde :DEki Görüntüle 544444

Özürlerimi iletiyiorum o anakartada OC yapman gerekiyormuş kusura bakma :D.
Eğer ürünleri Vatan'dan almak zorunda değilsiniz attığım linkten işlemciyi alın. Ryzen 5 1600(12nm) revizyonlu yeni modeldir. Neredeyse Ryzen 2600 gücündedir ve 200 lira daha ucuzdur. Ayrıca aynı ürün Vatan'da da satılıyor. Anakartı diğer sitelerde biraz daha ucuza bulabilirsiniz. Bellek için OC yapmayacaksınız. Sadece BIOS'a girip XMP açacaksınız. İkisi de temelde aynı şey gibi ama sizin ekstradan bir ayar yapmanıza gerek yok.

Ama Ryzen 5 2600 almayı düşünüyor.

Yok hiç bir ürünü belli bir yerden alma mecburiyetim yok, fiyat performans ürünü olsun ve parçalar birbirleriyle uyumsuzluk sorunu yaratmasın tek amacım açıkçası, ramler hakkında bilgilendirmeniz için de teşekkür ederim. Google'layıp öğrenirim XMP işlemini de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı