Sistem diski BIOS'ta ve Windows'ta farklı görünüyor

MahanN

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Samsung M2 SSD 980 nvme
Anakart
B450M S2H
Merhaba. Bende 2 SSD vardı. Kingston ve Adata SU630. Sonrasında ben M.2 NVMe SSD 980 Samsung aldım ve format atıp C'yi M.2 SSD'ye kurdum ama BIOS'da nedense M.2 SSD değil de eski diskim gözüküyor. Yani bilgisayar onun üzerine kuruluymuş gibi. Ama görev yöneticisinde C aslında M.2 NVMe SSD 980. Yanlış bir şey var, bir bakın bakalım.

Dosya Ekleri

• image (1).png
    image (1).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 52
  • image.png
    image.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 47
  • IMG_1054.jpg
    IMG_1054.jpg
    245 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
EFI bölümü diğer SSD de kalmış. Sisteme yeni bir disk alıp taktıktan sonra Windows kurulumu aşamasında eski diskin EFI bölümü halen duruyorsa Windows kendini mevcut sistemin yanına kurulduğunu düşünüp eski diskteki EFI bölümünü kullanıyor.
Şuan eski SSD yi çıkarırsanız sisteminiz açılmayacaktır.​
format atıp C'yi M.2 SSD'ye kurdum
Format atarken sadece Windows'un kurulu olduğu birimi silmişsinizdir. Diğer birimleri de (EFI ve kurtarma) silmeniz gerekirdi.​

Merhaba. Bende 2 SSD vardı. Kingston ve Adata SU630. Sonrasında ben M.2 NVMe SSD 980 Samsung aldım ve format atıp C'yi M.2 SSD'ye kurdum ama BIOS'da nedense M.2 SSD değil de eski diskim gözüküyor. Yani bilgisayar onun üzerine kuruluymuş gibi. Ama görev yöneticisinde C aslında M.2 NVMe SSD 980. yanlış bir şey var, bir bakın bakalım.

Windows 10 Pro'yu Samsung 980 Pro M.2 SSD'ye kurmuştum.
Aynı durum bende de var.
Görev yöneticisinde sistem diski M.2 SSD olmasına rağmen,
BIOS'ta Windows 10 SATA 3 120 GB SSD'den boot ediliyor.
Özetle Windows açılırken SATA 3 SSD'den boot edilip açılıyor sadece.

Geri
Yukarı