Sistem Dizerken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yasin2000

Centipat
Arkadaşlar sistem topluyordum bütün parcaları tamamladım. Daha önce sistem topladım ama en düşük seviyelerde şimdi ise biraz daha teknolojili ve yeni sistem topladım. Yapmam gereken farklı ir şey var mı öğrenmek için yazıyorum? Topladığım parcaları sırayla yazayım.
1. İşlemci Intel i5 11400
2. Anakart ASUS TUF B560-PLUS ATX
3. RAM Corsair RGB 3200MHz TUF Edition
4. Depolama SanDisk SSD
5. Ekran kartı AMD RX580 8 GB
6. Power 600W 80Gold High Power gd
7. Kasa Dark maxima V20 ARGB fanları ve arkasımda fan kontrolcu var.
Sorularım şunlar:
Bu anakarta işlemciyi direkt algılıyor mu BIOS vb güncelleme veya herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?
Kontrolcüyü anakartın 5V 3 pin cıkışa bağlamam yetiyor mu? Farklı bir işleme gerek var mı?
Yapmam gerekenler nedir bu parçalar için ekstra bir şey yapacak mıyım? Bilgili birisi yazarsa sevinirim.

Ekran kartı biraz düşük kalmamış mı? O işlemci 3060 besler.
Şuan elimde bulunan ekran kartı bu askere gideceğim döndüğümde fiyatların düşmesi ümidiyle gelince 3060ti alacağım
1-BIOS güncellemesine gerek yok.
2-Evet, kontrolcüyü 3 pin girişine bağlamanız yeterli.
Peki sistemi kurdum biostan veya windowstan şunu acın yoksa işlemci tam perofrmansta çalışmaz dediginiz bir özellik secenek varmı?

Şuan elimde bulunan ekran kartı bu askere gideceğim döndüğümde fiyatların düşmesi ümidiyle gelince 3060ti alacağım

Peki sistemi kurdum biostan veya windowstan şunu acın yoksa işlemci tam perofrmansta çalışmaz dediginiz bir özellik secenek varmı?
Önce BIOS güncelleyin sonra BIOS üzerinden XMP ayarını açın, Windows'u ve sürücüleri de kurup keyfinize bakın.

Arkadaşlar sistem topluyordum bütün parcaları tamamladım. Daha önce sistem topladım ama en düşük seviyelerde şimdi ise biraz daha teknolojili ve yeni sistem topladım. Yapmam gereken farklı ir şey var mı öğrenmek için yazıyorum? Topladığım parcaları sırayla yazayım.
1. işlemci Intel i5 11400.
2. anakart ASUS TUF B560-PLUS ATX.
3. RAM Corsair RGB 3200MHz TUF Edition.
4. depolama SanDisk SSD.
5. ekran kartı AMD RX580 8 GB.
6. Power 600W 80Gold High Power gd.
7. kasa Dark maxima V20 ARGB fanları ve arkasımda fan kontrolcu var.
Sorularım şunlar:
Bu anakarta işlemciyi direkt algılıyor mu BIOS vb güncelleme veya herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?
Kontrolcüyü anakartın 5V 3 pin cıkışa bağlamam yetiyor mu? Farklı bir işleme gerek var mı?
Yapmam gerekenler nedir bu parçalar için ekstra bir şey yapacak mıyım? Bilgili birisi yazarsa sevinirim.

SanDisk SSD Ultra mı Plus mu? Sistem gayet güzel.

Geri
Yukarı