Sistem donduktan sonra sinyal yok hatası

İşletim sistemi
Windows 10

grizzlies

Decapat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 (Overclok edilmedi.)
Ekran Kartı: Sapphire RX 570 Nitro+ (Sürücü güncel.)
Anakart:
MSI B450M PRO M.2 (BIOS sürümü güncel.)
RAM:
Corsair Vengeance LPX 16 GB 3000MHz (Son hızda çalışıyor.)

SSD: Samsung 860 Evo 250GB
Güç Kaynağı: FSP Hydro 700W 80+Bronze

Merhabalar, bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 8-9 ay oldu. Bilgisayarda birden çok işlem yaptığımda mouse iki saniye donuyor ve ardından sinyal yok hatası veriyor. Bilgisayara reset attığımda sorunsuz şekilde açılıyor. Bu zamana kadar ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Son bir saat içerisinde iki defa başıma geldi bu olay. (Oyun oynarken Alt+Tab yapıp YouTube'a girerken oldu.) DP kablosu ekran kartına düzgün takılı. Windows Update güncel. Sebebini merak ettim ve sorun ekran kartından mı kaynaklanıyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır belli bir süre kullandıktan sonra.

Shader zorluğu ve FPS sınırını düzenlemem gerekiyor mu yoksa sadece ekran çözünürlüğünü değiştirip testi başlatmam yeterli mi?
Ekran çözünürlüğünü değistir ve başla, bu tür sorunlar genel olarak ekran kartından dolay i oluşur. Nadir olarak PSU kaynaklı olabiliyor.

Ekran çözünürlüğünü değistir ve başla, bu tür sorunlar genel olarak ekran kartından dolay i oluşur. Nadir olarak PSU kaynaklı olabiliyor.

3D Test
3D.png

Power Test
Power.png

İlk 3D testini yaptım bittikten hemen sonra Power testine geçtim. Sıkıntı çıkmadı.

DDU ile ekran kartı driverini kaldır ve güncel sürücüyü yükle, sorun yine devam ederse farklı bir ekran kartı ile deneme sansin varsa dene. Dediğim gibi bu hata genelde ekran kartı yüzüne oluyor.

Testleri yaptığımdan bu yana hiç karşılaşmadım. Sıkıntı yok sanırım, teşekkürler.

Sanırım sorun çözülmüş ama aynı sorun bende de vardı ve disk bağlantılarımı SATA II'den SATA III'e geçirince sorunum düzeldi. İleride konuya denk gelenler olursa diye yazmış olayım.

Sorunum tekrardan hala devam ediyor. Sorun %100 olarak ekran kartından mı kaynaklanıyor onu merak ettim. Çünkü bu sorun oluşunca bilgisayar kapanmıyor sadece ekran + mouse + klavye bağlantısı gidiyor. PUBG oynarken lobide aktif olduğumu söyledi arkadaşlar.

Sizin çözüm önerinizi deneyeceğim birazdan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı