GTX 750 Ti Oyunlarda Sinyal Yok Hatası

nurullah45

Hectopat
Merhaba bugün Aliexpress'den kargom geldi. GTX 750 Ti. Driverlarını kurdum, her şeyi yaptım. Oyuna giriyorum bi anda sinyal yok diyor ve ekran gelmiyor lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sisteminizde yük binince kapandığını düşünüyorsanız bunu teyit etmenin çok basit bir yolu var. AIDA64 programını indirin. Bu programı yükledikten sonra Menü -> Araçlar -> Sistem Kararlılık Testi'ne girin.

Sistem Kararlılık Testi (System Stability Test) penceresinde sol üst tarafta başında Stress yazan donanım adlarını göreceksiniz. (Stress CPU, Stress cache, Stress GPU vb..)

Buradaki seçeneklerden her birini tek tek seçerek ayrı ayrı testler uygulayın. Bu testler sırasında, hemen alt bölümde bulunan menüde "Statistics" bölümünde sıcaklıkları, fanların dönüş hızını ve donanımlarınızın voltaj değerlerini anlık olarak görebilirsiniz.

Eğer bu işlem sırasında yine monitörünüz giderse sorunu teyit etmiş olursunuz.

Ekran kartıma ne zaman yük binse hemen sinyal kesiyor, AIDA64 karartma testi yaptım aynı sorun yine devam etti.
  • i5 6500
  • Gigabyte H110M S2
  • 120GB SSD
  • 2*4 2133MHz
  • High 500W+80
  • Win 10 sürüm

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı