Sistem düşük FPS veriyor

enes_yigit_34

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Ben 1, 5 yıl önce donanım arşivinin V4 bilgisayarını almıştım ilk çıktığında. Bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda CS 250-300 FPS arası alıyordum. Fakat şu an FPS 130-170 arası gidip geliyor. CS'de anlamadığım şey içini temizledim, termal macunlarını yeniledim ama yine de herhangi bir FPS artışı pek fazla olmadı. Format falan da attım, yine de FPS artışı olmadı. Driverları silip tekrar kurdum, yine FPS artışı olmadı. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Bir de Valorant'da 100 - 120 FPS arası alıyorum ama sistem gereksinimlerine göre 144+ almam lazım. Alamıyorum, çok sinirime gidiyor.

CS'de her yeni güncellemede FPS düşüşü olabilir.
Benim bilgisayar 4 haftalık Rainbow Six Siege'de ortalama 70-80 FPS alıyor ama ben 40-60 arası alıyorum şu anda bende gıcık oldum ulan adamlar video kayıt programından video çekip FPS değerleri gösteriyor ben bunları + 5 FPS olarak kayıttan + 10 ise sistem hızlandırmadan ekliyorum bir oynuyorum olması gerekenden - 30 FPS alıyorum ):

CS'de her yeni güncellemede FPS düşüşü olabilir.
Benim bilgisayar 4 haftalık Rainbow Six Siege'de ortalama 70-80 FPS alıyor ama ben 40-60 arası alıyorum şu anda bende gıcık oldum ulan adamlar video kayıt programından video çekip FPS değerleri gösteriyor ben bunları + 5 FPS olarak kayıttan + 10 ise sistem hızlandırmadan ekliyorum bir oynuyorum olması gerekenden - 30 FPS alıyorum ):

Sistemin optimize değildir, kullandığın güç kaynağı kötüdür, RAM yavaştır, anakart çöptür. Farklı bir oyun modudur, harita farklıdır, oyuncu sayısı farklıdır vb. bir ton potansiyel sebep var.

Sistemin optimize değildir, kullandığın güç kaynağı kötüdür, RAM yavaştır, anakart çöptür. Farklı bir oyun modudur, harita farklıdır, oyuncu sayısı farklıdır vb. bir ton potansiyel sebep var.

Dostum ben laptop kullanıyorum videosunu çeken kişininde aynı sistem özelliğine sahip laptopu var bir de Rainbow Six Siege'i 20+ saatten fazla oynadım genelde 60-40 FPS arası alıyorum değişmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı