Çözüldü Sistem, ekran kartı sürücü güncellemelerinden sonra yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reiqns

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Micron MTFDHBA1T0TDV-1AZ1AABHA
Ekran kartı
RTX 3060 100W
İşlemci
Ryzen 7 5800H
Merhaba iyi günler. HP Omen 15 bir laptop kullanıyorum RTX 3060 ve Ryzen 7 5800H 16 GB RAM 1TB SSD'li bir model. Dün akşam AMD'ye ve NVIDIA'ya gelen driver güncellemelerini indirdim ve bir anda bazı uygulamalar çok yavaşladı. Örnek olarak boot hızı çok çok yavaşladı, açıldıktan sonra Steam'in açılış hızı çok yavaşladı, SteelSeries GG yazılımından sonar bölümünü kullanıyordum o artık hiç açılmıyor sürekli dönüyor dönüyor açılmıyor. Biraz araştırdım ama çözemedim sorunu. Halihazırda Windows 10'dan 11'e geçmeyi düşünüyordum fırsat bu fırsat deyip format atıp 11'e geçtim, gerekli driverları kurdum güncelleştirmeleri indirdim ilk başta her şey normaldi fakat birkaç saat sonra gene aynı oldu. Sonar açılmıyor, Steam çok geç açılıyor, bilgisayar çok yavaş boot ediyor, Windows Defender çok yavaş açılıyor. Çözümünü çok arattım ama bulamadım bir türlü. Yeniden format atmak istemiyorum bir ton uygulamamı geri indirdim. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Hocam. DDU programı ile grafik sürücünüzü ve kalıntılarını tamamen silmenizi öneririm. Sonrasında tekrar driver kurduğunuzda bu yaşadığınız sorunun düzelme ihtimali var.
Hocam. DDU programı ile grafik sürücünüzü ve kalıntılarını tamamen silmenizi öneririm. Sonrasında tekrar driver kurduğunuzda bu yaşadığınız sorunun düzelme ihtimali var.

Çözüm

Hocam çok teşekkür ederim. DDU'dan ekran kartı driverlarını silerken ses kartı sekmesini de gördüm. Yav SteelSeries Sonar açılmıyor, ekran kartından sonra Realtek driverlarınıda bir sileyim belki sonar düzelir dedim ve her şey düzeldi şu an, bilgisayar gayet güzel çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı