Sistem ekran kartı sürücüsü yüzünden mavi ekran veriyor

mwhmutt

Centipat
Merhaba 8 9 ay önce bilgisayarımda (laptop) oyun oynuyordum ve yatma zamanım gelmişti. Bende oyundan cıkıp PC'yi kapatmadan direkt kapağını indirdim. Sabah açtığımda ekranıma bir uyarı geldi.

1687460599099.png

Yukarıda gösterdiğim gibi ve bende ne oluyor falan filan deyince PC bir anda donmaya başladı. Ne yaptıysam düzelmedi y. Eniden başlattım olmadı. Format attım olmadı. Sonra dayıma götürdüm. Bir şekilde yaptırdım. Ama ekran kartına bir şey olmuştu. O yüzden ekran kartı driverini yüklemeyip bu driveri kurdu;

1687460732992.png

Sonra 3 4 ay geçtikten sonra okuluma bilgisayar hocama götürdüm. O da format attı. Mavi ekran yedi. Bir driver de sorun var dedi bilgisayarın sürücülerini tek tek kurdu ve mavi ekran veren sürücüyü buldu. Ekran kartıydı ve birkaç kere format attı. Otomatik Microsoft temel görüntü bağdaştılarını kurdu. Bilgisayar sonra evde internete bağlayıp 2 3 dakika sonra mavi ekran verdi. Bir daha format attım.
Windows güncellemelerini kapattım. Kapatırken de yine ekran kartını kurdu. Ama tam değil. Şu an güncellemeler kapalı. Bana bilgi.

1687460997498.png

Sayar hocam dedi ki ya tamriciye götürmelisin ya da internetten bilgisayara uygun ekran kartını alacaksın dedi. Bende internetten baktım satılmıyordu.

Tamirciye götürmeden bir şey yapabilir miyim sizce düzeltebilir miyim? Bigisayarın linki; laptops and netbooks :: ideapad s series netbooks :: s145 15ast - Lenovo Support US

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı