Çözüldü Sistem geç kapanmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Selamlar, son 1 haftadır garip şeyler oluyor. Bilgisayarımı kapatmaya çalışınca normalde 10 saniyede kapanan bilgisayar bazen 35 saniyede falan kapanıyor. James Donkey 710 kulaklığım birinci USB portundayken bir an ses gitti ve o portta bir daha çalışmamaya başladı. Virus desem Windows Defender ve Malwarebytes ile taradım sonuç yok. SSD'de problem var desem sağlık sonuçları mükemmel. Bir ara şimşek çakmıştı bununla alakası olabilir mi sizce? Ama onu da sanmıyorum çünkü PSU'da ve anakartta akım koruması falan var. Sizce neden böyle? Bu arada sistem bir ara hata kodu vermişti DPC WATCHDOG VIOLATION diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selamlar, son 1 haftadır garip şeyler oluyor. Bilgisayarımı kapatmaya çalışınca normalde 10 saniyede kapanan bilgisayar bazen 35 saniyede falan kapanıyor. James Donkey 710 kulaklığım birinci USB portundayken bir an ses gitti ve o portta bir daha çalışmamaya başladı. Virus desem Windows Defender ve Malwarebytes ile taradım sonuç yok. SSD'de problem var desem sağlık sonuçları mükemmel. Bir ara şimşek çakmıştı bununla alakası olabilir mi sizce? Ama onu da sanmıyorum çünkü PSU'da ve anakartta akım koruması falan var. Sizce neden böyle? Bu arada sistem bir ara hata kodu vermişti DPC WATCHDOG VIOLATION diye.
Bendede bu sorun vardı hatta uyku moduna 2 dakikada giriyordu gereksiz dosyaları temizledim 30 saniyeye düştü ama bu sisteme zarar verebilir dedim bende format attım düzeldi ama %100 gereksiz dosya çoğunluğudur.
Bendede bu sorun vardı hatta uyku moduna 2 dakikada giriyordu gereksiz dosyaları temizledim 30 saniyeye düştü ama bu sisteme zarar verebilir dedim bende format attım düzeldi ama %100 gereksiz dosya çoğunluğudur.

Çözüm
Benzer sorunları ben de yaşıyorum, uzun süredir çözümüyle de uğraşıyorum ve sorunun yazılım ile olduğuna emin oldum artık. Fakat bir ton oyunu baştan indirmekle uğraşmaya üşendiğim için henüz format atmadım. Direkt senin sorunun da kesinlikle sürücü yüzünden oluyor demek istemiyorum ama benzerlik nedeniyle paylaşayım dedim.

Bilgisayar kapanıyor ama fanlar dönmeyi çok geç kesiyor. Durdukları zaman da ekran kartından minik bir 'tık' sesi çıkıyor. Kulaklığı USB ses kartı ile takınca hangi port olursa olsun hışırtılı oluyor 3.5mm ile bağlayınca sorun olmuyor ve bu sorun yeni kulaklığa eski sürücüyü kaldırmadan pat diye geçtiğimden beri yaşanıyor. Son zamanlarda sisteme yeni herhangi bir aygıt eklediysen ya da yeni bir program yüklediysen onların yazılımı sorun yaratıyor olabilir bir göz at.

Peki o halde. En yakın zamanda güzel bir kurulum yapayım bu sisteme.

Yeni konular

Geri
Yukarı