Sistem geri yükleme noktaları çok yer kaplıyor

arthurmorgan35

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bundan 1 ay önce PC'ye format atmıştım ve temiz kurulum yaptığım için en stabil halinde sistem geri yükleme dosyası oluşturdum. Fakat son 1 haftadır bir şeyler dikkatimi çekmeye başladı. Windows SSD'ye kurulu, normalde 120 GB'lık bu diskte hep 70 ila 65 GB'lık bir boş alan olurdu fakat şimdi 50 civarında bir boyutu var. Ben de biraz araştırma yaptım ve sorunun kaynağını buldum gibi. Sistem geri yükleme alanı boyut olarak çok yüksek gözüküyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bundan 1 ay önce PC'ye format atmıştım ve temiz kurulum yaptığım için en stabil halinde sistem geri yükleme dosyası oluşturdum. Fakat son 1 haftadır bir şeyler dikkatimi çekmeye başladı. Windows SSD'ye kurulu, normalde 120 GB'lık bu diskte hep 70 ila 65 GB'lık bir boş alan olurdu fakat şimdi 50 civarında bir boyutu var. Ben de biraz araştırma yaptım ve sorunun kaynağını buldum gibi. Sistem geri yükleme alanı boyut olarak çok yüksek gözüküyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Eki Görüntüle 1028677

Eki Görüntüle 1028679
Sistemle ilgili bir problemin yoksa silebilirsin.

Eki Görüntüle 1028677

Eki Görüntüle 1028679

Hocam oraya nasıl girdiniz? Bende yapmıştım ama nerden siliniyor?
bu durum çok normal eğer lazım değilse silebilirsin.

Sistem Geri Yükleme Noktaları, bir önceki sürüme geri dönmek için kullanılır. Silmek size kalmış bir durum.

Sistem geri yükleme noktaları, bir önceki sürüme geri dönmek için kullanılır. Silmek size kalmış bir durum.

Bir ekleme yapayım: Kapatmadığınız sürece sürücü güncellemeleri, Windows kritik güncellemeleri yapıldığı anda sistem geri yükleme tetiklenir. Sistem geri yüklemenin boyutunu yönet kısmından değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı