Sistem Görüntüsü Dosyasını USB BElleğe Depolama

Mithril5

Kilopat
Sistem görüntüsü aldım ve bunu USB belleğe kaydetmek istiyorum. CD sürücüm yok. Sıfırdan bir format atmak istemiyorum. Bunun için bir program vs. var mıdır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'un dediğin işlemi yapan bir fonksiyonu mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam Ayarlar > Kurtarma sekmesinde olmalı. 3. Parti Programı düşünürsen Acronis True Image tavsiye edebilirim. İyi Bayramlar bu arada.

Windows'un dediğin işlemi yapan bir fonksiyonu mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam Ayarlar > Kurtarma sekmesinde olmalı. 3. Parti Programı düşünürsen Acronis True Image tavsiye edebilirim. İyi Bayramlar bu arada.
Teşekkür ederim. Size de iyi bayramlar. Dediğiniz yoldan bir dosya oluşturdum zaten ama bunu flash belleğe ya da harici harddiske attığım zaman kurtarma işlemini başlatamıyorum. Yani bu dosyayı sadece bilgisayarın harddiskindeyken görüp kurtarma işlemini yapabiliyorum.

Teşekkür ederim. Size de iyi bayramlar. Dediğiniz yoldan bir dosya oluşturdum zaten ama bunu flash belleğe ya da harici harddiske attığım zaman kurtarma işlemini başlatamıyorum. Yani bu dosyayı sadece bilgisayarın harddiskindeyken görüp kurtarma işlemini yapabiliyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam Shift'e basılı tutup "Yeniden Başlat" seçeneğini seçince Windows Kurtarma Menüsü açılıyordu. Ek özelliklerin birinde hazırladığınız imaj dosyasını kullanabilmenize yarayacak bir fonksiyon olmalı diye hatırlıyorum.

Kurtarma sürücüsünü hazırladıysan eğer, aşağıdaki adımları uygulayarak " kurtarma " yöntemiyle cihazına işletim sistemini yeniden kurabilirsin.

1-Dil seçenekleri ve klavye ayarlarınızı seçin.
2-Troubleshoot (Sorun Gider) bölümüne giriş yapın.
3-Recovery a from drive (Bir Sürücüden Kurtar)'a basın.
4-Remove everything/clean the drive (Sürücüyü tümüyle temizle)'a tıklayın.
5-Son işlem olarak Recovery (Kurtar)'a basın ve kurulumu başlatın.
(Notebook kullanıyorsanız eğer adaptörünüz bu işlemler esnasında kurulum bitene kadar cihazda takılı olmalıdır.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı