Çözüldü Sistem GTX 1050 ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serdar k.

Kilopat
Eski bir sisteme GTX 1050 2 GB ekran kartı yükseltmesi yaptık. Bilgisayar açıldı ve ekran kartının fanları vb. dönmeye başladı ancak sistem ekran kartını görmüyor.
Sürücü yükleyemiyoruz.
Fark ettik ki monitörde sadece D-Sub (herhalde VGA deniyor) girişi var.
Ekran kartının üzerinde VGA girişi yok bu yüzden anakarta taktık.
Ekran kartının görmemesinin sebebi anakarta takmamız mı acaba?
VGA to HDMI dönüştürücüler iş görür mü?
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 454.jpeg
    454.jpeg
    263,6 KB · Görüntüleme: 34
  • 65.jpeg
    65.jpeg
    242,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 123.jpeg
    123.jpeg
    199,3 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Hayır güç girişi yok.
Yeni kart aldığım için kartı kutusuna koyup saklamıştım. En son rahat bir şekilde çalışıyordu.
Kartın fanları dönüyor ancak dediğim gibi sistemde gözükmüyor. VGA to HDMI ile monitör, ekran kartı bağlantısı yaptığımızda ekrana görüntü gelmiyor ancak monitör anakart bağlantısında görüntü geliyor.

Evet o anakart PCI 3.0 kartlarda sorun çıkarıyormuş.
Hayır güç girişi yok.
Yeni kart aldığım için kartı kutusuna koyup saklamıştım. En son rahat bir şekilde çalışıyordu.
Kartın fanları dönüyor ancak dediğim gibi sistemde gözükmüyor. VGA to HDMI ile monitör, ekran kartı bağlantısı yaptığımızda ekrana görüntü gelmiyor ancak monitör anakart bağlantısında görüntü geliyor.

Evet o anakart PCI 3.0 kartlarda sorun çıkarıyormuş.

Çözüm
Hayır güç girişi yok.

En sonunda bilgisayarcıya gittik. 2-3 adet 1GB'lık ekran kartı denedik hepsi çalıştı. Elimizdeki GTX 1050 çalışmadı. Bilgisayarcı da anakart desteklemiyor dedi.
El mecbur anakart alacağız.
mevcut anakart: Pegatron IPXSB-H61

Çok geçmiş olsun hocam. Adınıza üzüldüm.

Geri
Yukarı