Sistem güce bağlı değilken kısa devre yapabilir mi?

thismustberdem

Femtopat
Daha fazla  
Bu olay olmadan önce her şey çalışıyordu. Bugün bilgisayar üzerinde çalışırken (fişe takılı değilken) anakart üzerine malum sıcaktan dolayı ter damladı, bütün parçalar çalışıyor ancak ekran kartına güç gitmiyor. Ekran kartını başka bir bilgisayarda denediğimde çalıştı. Ayrıca başka bir PSU ile aynı anakart üzerinde denediğimde de ekran kartı çalışmadı. Ekran kartı slotunda küçük bir kararma var. Bunu sorma sebebim, bilgisayar 2. el 3-4 gün önce alındı ve eski bir bilgisayar. Aldığım kişi kısa devreden dolayı ekran kartı slotunun kısa devre yaptığını söyledi ancak bana inandırıcı gelmedi. Sorum şu, güce bağlı değilken ter damlaması kısa devre yaptırır mı?

Çalıştığı anda ıslak yer varsa da yapma ihtimali var. Kararma buna işaret gibi duruyor.

Başka sıkıntı da oluşmuş olabilir. Farklı bir durum sebebiyle de görüntü gelmemiş olabilir.

Bir elektronik eleman üzerinden de yapabilir. Tam sistem bileşenleri neydi? BIOS resetleyip denediniz mi?

Bir elektronik eleman üzerinden de yapabilir. Tam sistem bileşenleri neydi? BIOS resetleyip denediniz mi?

Neredeyse her şeyi denedim RAM slotlarını değiştirdim tekli çalıştırdım BIOS pilini söküp denedim hard disk vb şeyleri güçten kesip gibi ama hiçbiri işe yaramadı anakart değişimi dışında bir şey yapabilir miyim acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı