Sistem hiçbir ağa bağlanmıyor

Antenli bir model tersih edin.
Bunun iki antenlisini yıllardır kullanıyorum taş gibi cihaz.

İnternette ısınma yapıyor, sürekli bağlantı kesiliyor gibi şeyler okudum. Sizce bu adaptörler iyi midir yoksa direkt ethernet mi çekmeliyim?
Anakart modeli ne?
Biostar H410MHG 2933MHz DDR4 1200P mATX

İnternette ısınma yapıyor, sürekli bağlantı kesiliyor gibi şeyler okudum. Sizce bu adaptörler iyi midir yoksa direkt Ethernet mi çekmeliyim?

Biostar H410MHG 2933MHz DDR4 1200P mATX

Ethernet çekme şansın vara en sağlıklısı ethernettir.

Aynı modeli kullanmadığım için ısınma konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Ama dediğim gibi çift antenli modelini kullanıyorum 10 senedir sorun yok.

Ethernet çekme şansın vara en sağlıklısı ethernettir.

Aynı modeli kullanmadığım için ısınma konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Ama dediğim gibi çift antenli modelini kullanıyorum 10 senedir sorun yok.

USB harici bu tarz adaptörler nasıldır? Kasanın içine takılan. Daha sağlıklı olur mu?

USB harici bu tarz adaptörler nasıldır? Kasanın içine takılan. Daha sağlıklı olur mu?

Fark etmez USB ya da dahili alman ama USB'nin şöyle bir avantajı olur diyelimki konumlandırdığın yerde çekmedi yerini değiştirebilirsin.
Ama dahilide bu seçeneğin yok.

Fark etmez USB ya da dahili alman ama USB'nin şöyle bir avantajı olur diyelimki konumlandırdığın yerde çekmedi yerini değiştirebilirsin.
Ama dahilide bu seçeneğin yok.
Hepsiburada'da 300 kişi USB adaptöre bayılmış ama 60 kişide kopma sorunları olduğunu söylemiş. İçime kuşku düştü doğrusu. Ya sürekli bağlantı koparsa diye düşüünüyorum. Sonuçta oyun oynacağım. Anakarta dahili olan wifi adaptörleri gibi performans vermezse çok sıkıntı yaratır.

O yüzden dahili mi almalıyım diye sordum, acaba dahili alırsam kopma veya ısınma gibi sorunlar yaşar mıyım?

Hepsiburada'da 300 kişi USB adaptöre bayılmış ama 60 kişide kopma sorunları olduğunu söylemiş. İçime kuşku düştü doğrusu. Ya sürekli bağlantı koparsa diye düşüünüyorum. Sonuçta oyun oynacağım. Anakarta dahili olan Wi-Fi adaptörleri gibi performans vermezse çok sıkıntı yaratır.

O yüzden dahili mi almalıyım diye sordum, acaba dahili alırsam kopma veya ısınma gibi sorunlar yaşar mıyım?

Oyun için en iyisi kablodur.

Bilgisayar ile modem arasında çok mesafe yoksa dahilide alabilirsin.
Isınma sorunu olacağını sanmıyorum.

Oyun için en iyisi kablodur.

Bilgisayar ile modem arasında çok mesafe yoksa dahilide alabilirsin.
Isınma sorunu olacağını sanmıyorum.
Mesafe çok yok, daha önce dizüstü bilgisayar kullandım ve bağlantı gâyet iyi. İçime kuşku düşüren tek şey bağlantı kompa sorunu oldu. USB satın alırsam hem slot kaplayacak hem de bağlantı kopma sorunları olacak gibi duruyor.

Sizce dahili almak bu durumda daha mı mantıklı? Bağlantı kopması dahilide kesinlikle yaşanmaz değil mi? Ayrıca slot kaplamadığı için USB yeride boş kalmış olur.

Mesafe çok yok, daha önce dizüstü bilgisayar kullandım ve bağlantı gâyet iyi. İçime kuşku düşüren tek şey bağlantı kompa sorunu oldu. USB satın alırsam hem slot kaplayacak hem de bağlantı kopma sorunları olacak gibi duruyor.

Sizce dahili almak bu durumda daha mı mantıklı? Bağlantı kopması dahilide kesinlikle yaşanmaz değil mi? Ayrıca slot kaplamadığı için USB yeri de boş kalmış olur.

Bağlantı kopması dahili ya da harici ile ilgili değil daha çok modem ile bilgisayar arasındaki mesafe ile ilgilidir.
Madem fazla mesafe yok ve notebookta verimin iyiydi dediğin doğru dahili alabilirsin.

Bağlantı kopması dahili ya da harici ile ilgili değil daha çok modem ile bilgisayar arasındaki mesafe ile ilgilidir.
Madem fazla mesafe yok ve notebookta verimin iyiydi dediğin doğru dahili alabilirsin.
Dahili için güzel bir tavsiyeniz var mı? USB olarak TP-LINK TL-WN823N 300 Mbps N Kablosuz WPS/Soft AP Mini USB Adaptör iyi duruyor ancak dahililer hakkında hiç bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı