Sistem için site tavsiyesi

Vatanın neyine iyi diyorsun? Müşteri hizmetleri mi? Daha berbat olamaz heralde sinerji bile daha iyi. 1 sene önce Casper Nirvana CSY aldım Bios yazılımı hatalı olduğu için fan dönmüyordu ve geri iade etmek istediğimde ne dediler biliyor musun? Aşırı yüksek sıcakta kullanmaktan dolayı bozulmuş ve sonra ne oldu? Casper servisine yolladılar Allaha şükür orada kuzenim çalışıyorda yardımcı oldular geri aldılar. Yoksa halimiz ne olurdu bilemiyorum. Onu geçtim fiyatlara ne demeli?
MSI GTX 970 Gaming 4G, 4GB, GDDR5, 256 bit Ekran K, Fiyat: 1.255 TL
MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
INTEL i7 4790K 4.0 GHz, Socket 1150, 8MB, 22nm, 88, Fiyat: 1.035 TL
Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Sen bu aradaki fark nereye gidiyor sanıyorsun? Pamuk ceplere gidiyor nereye gidecek :D Siz Vatandan almaya devam edin. GTX 980Ti çıkınca AMD 3xx serisi çıkınca siz sanıyorsunuz dimi fiyatlar düşücek. Siz bu fiyatlara Vatandan alın ucuz fiyatmış efendim rekabetten dolayı fiyat düşüşüymüş çok beklersin. Birde neymiş indirimmiş. Lan zaten normalde malın fiyatı 3 TL. Adam 5 TL ye satıyor 3 TL ye indiriyor sonra efendim indirim. Hadi ordan. Bu arada 8-10 Haziranda karne indirimi var hadi bakalım ne kadar düşecek fiyatlar. İnsanlar o kadar mı saf Vatanın cidden adam akıllı indirimler yapacağını. Şok şok %50 indirim. Evet 50 TL lik kulaklıkta %50 indirim. İnsanlar niye inatla Vatandan öneriyorlar hala anlamadım. Bazı şeylerin farkına varın lütfen. Vatan düşürmeyince diğer firmalarda düşürmüyor niye düşürsün. Zaten fiyatlar para emici firmalara göre daha düşük. Niye düşürsün? Vatanda zaten millet uyuyor farkında değil 1 TL edecek malı 5TL ye sattığımın her türlü alıyorlar diyip düşürmüyor.
Sonra efendim yurtdışındakiler rekabetten faydalanıyor 350 dolara ne güzel sistem diziyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
bence eksen i seç bende sistem topladım vatandan alıcaktım herşeyi taki burda bana sistem tafsiyesi veren arkadaşların aynı şeyleri daha ucuza aldığını görene kadar eksenin sitesine girdim parçaları sepete ekledim gittim mağazaya topladım bana 900 tl daha ucuza geldi ve sistemde hiç bir sıkıntı yok

Ben Vatan bilgisayara "fiyat" konusunda güvenemiyorum. Dava açılmıştı en son ondan güvenim kırıldı. Bu konuda Eksen bilgisayar sizin için uygun olabilir diye düşünüyorum.

Vatanın neyine iyi diyorsun? Müşteri hizmetleri mi? Daha berbat olamaz heralde sinerji bile daha iyi. 1 sene önce Casper Nirvana CSY aldım Bios yazılımı hatalı olduğu için fan dönmüyordu ve geri iade etmek istediğimde ne dediler biliyor musun? Aşırı yüksek sıcakta kullanmaktan dolayı bozulmuş ve sonra ne oldu? Casper servisine yolladılar Allaha şükür orada kuzenim çalışıyorda yardımcı oldular geri aldılar. Yoksa halimiz ne olurdu bilemiyorum. Onu geçtim fiyatlara ne demeli?
MSI GTX 970 Gaming 4G, 4GB, GDDR5, 256 bit Ekran K, Fiyat: 1.255 TL
MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
INTEL i7 4790K 4.0 GHz, Socket 1150, 8MB, 22nm, 88, Fiyat: 1.035 TL
Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Sen bu aradaki fark nereye gidiyor sanıyorsun? Pamuk ceplere gidiyor nereye gidecek :D Siz Vatandan almaya devam edin. GTX 980Ti çıkınca AMD 3xx serisi çıkınca siz sanıyorsunuz dimi fiyatlar düşücek. Siz bu fiyatlara Vatandan alın ucuz fiyatmış efendim rekabetten dolayı fiyat düşüşüymüş çok beklersin. Birde neymiş indirimmiş. Lan zaten normalde malın fiyatı 3 TL. Adam 5 TL ye satıyor 3 TL ye indiriyor sonra efendim indirim. Hadi ordan. Bu arada 8-10 Haziranda karne indirimi var hadi bakalım ne kadar düşecek fiyatlar. İnsanlar o kadar mı saf Vatanın cidden adam akıllı indirimler yapacağını. Şok şok %50 indirim. Evet 50 TL lik kulaklıkta %50 indirim. İnsanlar niye inatla Vatandan öneriyorlar hala anlamadım. Bazı şeylerin farkına varın lütfen. Vatan düşürmeyince diğer firmalarda düşürmüyor niye düşürsün. Zaten fiyatlar para emici firmalara göre daha düşük. Niye düşürsün? Vatanda zaten millet uyuyor farkında değil 1 TL edecek malı 5TL ye sattığımın her türlü alıyorlar diyip düşürmüyor.
Sonra efendim yurtdışındakiler rekabetten faydalanıyor 350 dolara ne güzel sistem diziyorlar.
1.si öncelikle "lan" kelimesini bir daha telafuz etmeyin.
2.si Casper markasını tercih etmeniz sizin hatanız. Casper'ın ne kadar kötü olduğunu herkes biliyor. Bundan dolayı Vatan'ı suçlayamazsın.
3.sü tabiki ürünler arasında fiyat farkı olur. Ama sizin gösterdikleriniz söylediğinizin aksine 1i 5 yapmak değil. Aradaki fark Vatan'ın günlük kur üzerinden fiyat değiştirmesidir. Günlük kura ayak uydurması şirket politikasıdır. Aradaki 30₺ fark bir anlam ifade etmez.
4.sü geçenlerde Vatan'da RAMlerde indirim vardır. Gördünüz mü bilemem ama 261₺'ye satılan Kingston marka 8Gb RAMler 208₺ idi. Buna biz kampanya diyoruz. Her zaman belirli ürünlerde kampanya olur. Normaldir. Bütün firmalar yapar bunu. Sitesine girerseniz görürsünüz bir çok oem üründe indirim vardır. Günlük değişir bunlar.
5.si Türkiye'deki vergi sisteminin be dolar kurunun durumunu biliyorsunuz değil mi? Aldığımız bir çok ürün vergiden dolayı bu kadar pahalı. Fiyatların düşmemeside bununla alakalı. Firmalar hangi fiyat bandını seçerse o fiyat aralığında kalır. Fiyatların düşmemesi Vatan'ın değil hükümetin suçudur.
6.sı konuyu çok kirlettik konuyu açan arkadaştan özür dilerim.
7.si her gün fiyat takibi yapan biriyim ve çoğu sitede (Vatan dahil) fiyatlar aynıdır. İndirim durumlarında tabiki fırsatı tepmemek gerekir. Uygun olan yerden alınır.

1. 'Lan' kelimesini size değil Vatan'a dedim. Çünkü Vatan gibi para emicilerden nefret ediyorum.
2. Olay Casper değil malın bozuk olmasına rağmen geri iade kabul etmemesi.
3. Kurlar sadece Vatan için mi değişiyor? Bu Eksen Bilgisayar, Nova Bilgisayar için değişmiyor mu?
4. İndirimleri gördüm ve dediğiniz Ramlar bunlar değil mi? Ben size zaten indirim konusunda 1 TL lik malı 5 TL ye satıp 3TL ye indirince indirim diyorlar demiştim. İşte o da aynen ona örnek.Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - Vatan Bilgisayar
KINGSTON HyperX Savage 8GB (2x4GB), DDR3-1600MHz, CL9, Bellek, - HX316C9SRK
5. Türkiyede vergi sistemi kurunu biliyorum. Daha önce hiç yurtdışından alışveriş yaptınız mı? Ben yaptım. Yaklaşık 400 TL lik mouse 250 TL ye geldi. Öyle çok pahalı falan değil yani önce araştırın lütfen. Fiyatları isterse Vatan düşürebilir.
6. Konuyu kirletmedik onun para emici şirketleri tanımasını sağladık.
7. 4. maddeyi okuyun.
@poseydonsss

1. 'Lan' kelimesini size değil Vatan'a dedim. Çünkü Vatan gibi para emicilerden nefret ediyorum.
2. Olay Casper değil malın bozuk olmasına rağmen geri iade kabul etmemesi.
3. Kurlar sadece Vatan için mi değişiyor? Bu Eksen Bilgisayar, Nova Bilgisayar için değişmiyor mu?
4. İndirimleri gördüm ve dediğiniz Ramlar bunlar değil mi? Ben size zaten indirim konusunda 1 TL lik malı 5 TL ye satıp 3TL ye indirince indirim diyorlar demiştim. İşte o da aynen ona örnek.Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - Vatan Bilgisayar
KINGSTON HyperX Savage 8GB (2x4GB), DDR3-1600MHz, CL9, Bellek, - HX316C9SRK
5. Türkiyede vergi sistemi kurunu biliyorum. Daha önce hiç yurtdışından alışveriş yaptınız mı? Ben yaptım. Yaklaşık 400 TL lik mouse 250 TL ye geldi. Öyle çok pahalı falan değil yani önce araştırın lütfen. Fiyatları isterse Vatan düşürebilir.
6. Konuyu kirletmedik onun para emici şirketleri tanımasını sağladık.
7. 4. maddeyi okuyun.
@poseydonsss
Parçaların hepsi aynı seçildi. Model ve seri numarasına kadar baktım. Öncelikle şunu söylemeliyim kesinlikle çoğu site çok az seçenek ve marka sunuyor. HDD dışında her bilgisayar üst seviye olarak yapıldı. Zaten parçalar aynı sadece fiyat farkını göstermek istedim. Her parça kampanyasızdı. Eksen'deki dolar kuru sabitleme dışında hiç bir parçanın kampanyalı olmamasına özen gösterdim ki normal liste fiyatlarını görebilelim. İsterseniz kampanyalı ürünlere yönelerek fiyatları aşağıya çekebilirsiniz.
@Silinen üye dostum liste fiyatlarda Vatan'la hala kapışamıyor siteler. Üstelik internetten alsanız bile Vatan mağazaları ülkenin bir çok noktasında var. Sorun durumlarında diğerlerine nazaran daha hızlı ve yüz yüze destek sunuyor :) Daha başka kanıt ister misin? Parça bazında evet 3-5 farkedebilir ama genel sistemde Vatan'dır.

Eksende kampanya var dolar kurunu 2.35 yapmışlar. Güncel 2.67 Tl üzerinden hesaplarsanız 5.5510 Tl yapıyor.
eksen.jpg

İnventus
inventus.jpg

Ve tabiki Vatan.
vatan.jpg

@poseydonsss
Vatan Bilgisayar'dan alacağınız hizmet tamamen şubenin kalitesine bağlıdır. Adana Merkez Şubesi çok iyidir. OEM çalışanları bilgilidir, ilgilidir. İskenderun PrimeMall AVM şubesi kelimenin tam anlamıyla rezalettir. Müşteri hizmetleri ise sizi mağdur etmekten başka bir işe yaramaz. Telefon açarsınız 45 dakika bağlanmayı beklersiniz. İnventus, Eksen gibi kendini kanıtlamış, uzun yıllardır piyasada olan firmalar ile çalışmak yerine bu çakallara paranızı kaptırmayın artık.

@poseydonsss
Vatan Bilgisayar'dan alacağınız hizmet tamamen şubenin kalitesine bağlıdır. Adana Merkez Şubesi çok iyidir. OEM çalışanları bilgilidir, ilgilidir. İskenderun PrimeMall AVM şubesi kelimenin tam anlamıyla rezalettir. Müşteri hizmetleri ise sizi mağdur etmekten başka bir işe yaramaz. Telefon açarsınız 45 dakika bağlanmayı beklersiniz. İnventus, Eksen gibi kendini kanıtlamış, uzun yıllardır piyasada olan firmalar ile çalışmak yerine bu çakallara paranızı kaptırmayın artık.
Hocam İskenderun değilde Antakya PrimeMall'dan da alışveriş yaptım. Adana'ya benzer hizmet sunuyorlar. Ama ne yalan söyleyeyim Adana şubesi kadar değil. Tabiki sistem bileşenlerine önceden bol bol araştırma yaparak karar vermek en doğrusu. Tek bir yere bağlı kalmamak lazım. Ben Hizlial.com'u diğer sitelere nazaran daha çok kullandım. Ve gayet iyiler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı