Sistem için SSD mi HDD mi?

GenCh

Decapat
Selam arkadaşlar. Elimde bir tane kasa var. 1TB 7200RPM'lik HDD var. Son zamanlarda gerçekten bilgisayar aşırı yavaşladı. Disk kullanımı sürekli %100. Durup dururken sistem kesintileri olsun, bilgisayarın kendi kendine girdiği tripler olsun beni çileden çıkardı. Virüs taraması temiz. HDD sağlık testi yaptım. Sorun yok. Oyun oynatmayacak bir seviyeye getirdi. Diyorum ki 500GB Barracuda HDD mi alsam yoksa aynı paraya (yaklaşık 300TL) 128 GB SSD mi alsam bilemedim. Sistemi yeni alacağıma temiz bir yükleme yapıp diğer 3.parti yazılım ve oyunları da şu anki HDD de tutayım. Fikirlerinizi bekliyorum.

Selam arkadaşlar. Elimde bir tane kasa var. 1TB 7200RPM'lik HDD var. Son zamanlarda gerçekten bilgisayar aşırı yavaşladı. Disk kullanımı sürekli %100. durup dururken sistem kesintileri olsun, bilgisayarın kendi kendine girdiği tripler olsun beni çileden çıkardı. Virüs taraması temiz. HDD sağlık testi yaptım. Sorun yok. Oyun oynatmayacak bir seviyeye getirdi. Diyorum ki 500GB Barracuda HDD mi alsam yoksa aynı paraya (yaklaşık 300TL) 128 GB SSD mi alsam bilemedim. Sistemi yeni alacağıma temiz bir yükleme yapıp diğer 3.parti yazılım ve oyunları da şu anki HDD de tutayım. Fikirlerinizi bekliyorum. N

Ne alıcağını bilmem ama kesinlikle SSD lazım.

Selam arkadaşlar. Elimde bir tane kasa var. 1TB 7200RPM'lik HDD var. Son zamanlarda gerçekten bilgisayar aşırı yavaşladı. Disk kullanımı sürekli %100. Durup dururken sistem kesintileri olsun, bilgisayarın kendi kendine girdiği tripler olsun beni çileden çıkardı. Virüs taraması temiz. HDD sağlık testi yaptım. Sorun yok. Oyun oynatmayacak bir seviyeye getirdi. Diyorum ki 500GB Barracuda HDD mi alsam yoksa aynı paraya (yaklaşık 300TL) 128 GB SSD mi alsam bilemedim. Sistemi yeni alacağıma temiz bir yükleme yapıp diğer 3.parti yazılım ve oyunları da şu anki HDD de tutayım. Fikirlerinizi bekliyorum.

Ben olsam SSD alır 1TB'yi depolama olarak kullanırım. Ama bütçe varsa 256 GB ve üstü tercih edin.

Geri
Yukarı