Sistem için tavsiye

Stirner

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sistem uyumlu mudur? Sizce hangi parçalar değişmelidir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,7 KB · Görüntüleme: 457
Tamamıyla uyumsuz bir sistem olmuş. Bellekleri CL9 1600 Mhz 2 tane 4GB seçin. Ekran kartını GTX 970 yapmaya çalışın. Olmazsa R9 290 veya R9 280'lere bakabilirsiniz. İşlemciyi 4690 alın. Anakartı H97 alın.

Daha önce başlık açtım da kimse cevap vermeyince kendim yapmaya çalıştım. Render için kullanmak istiyorum. Monitör dahil en fazla 2700 verebilirim.

Para bu kadar yapacak bir şey yok. En fazla verebileceğim bu para zaten. Buna göre bir şey önerebilirseniz sevinirim.

Render yükünüz çok mu? Ben aynı işlemci ve gtx 750 ti aldım. Renderlar çok hızlı. Ama ben 4k çekmiyorum ve render süreleri kısa. Eğer çok büyük dosyalar ve hd filmler renderlemiyorsanız bu sistem güzel gibi. Ben samsung evo ssd de kullanıyorum. Renderi bilmem ama montajda ve dosya işlemede inanılmaz hızlı. Ssd'yi de tavsiye ederim. Eğer çok ağır ve profesyonel bir kullanıcı değilseniz bundan fazla yatırmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.

Not: bazen işlemciyi 4790k mi alsaydım diye düşünüyorum. Ama bütçe oynuyor. Bir de ben msi pc mate z97 aldım. Memnunum. Ona da bir bakın derim. İleride broadwell işlemcilere güncelleme fırsatı verebilir.

Onerelim o zaman, butce sikinti degil. :) Vatan Bilgisayar'dan aliniz ;)

Monitoru sadece farkli yerden alacaksiniz, fazlasiyla ucuz.

Islemci: i7-4790

Anakart: ASUS H81M-PLUS

Ekran Karti: EVGA GTX760 Superclock ACX

RAM: GSKILL Sniper 8GB (2x4GB) 1600MHz

HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm

Kasa: Zalman Z3 Plus

PSU: Corsair VS550

Monitor: http://www.kocpa.com/acer-215-k222hqlbd-led-monitor-siyah-5ms-pmu11511

Islemci Sogutucu: Cooler Master TPC-612

Toplam: 2739 TL

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı