Sistem ilk tuşa basıldığında açılmıyor

Onurr000

Decapat
Daha fazla  
PC'yi Power tusundan actigimda ekrana sinyal yok yazisi geliyor ve 2dk siyah ekranda kalıyor. Tabii bu sira PC calisiyor 2dk sonra ise fanlar bir anda hizlaniyor ve PC aciliyor anakart markasi geliyor ve sorunsuz aciliyor ilk başlarda actigimda direkt Windows gelirken boyle oldugundan beri anakart markasi görünerek aciliyor.

BIOS'u güncelleyin ve BIOS ayarlarından hızlı baslat ayarı var onu aktif edin (ingilizcesini hatırlamıyorum)

BIOS'u güncelleyin ve BIOS ayarlarından hızlı baslat ayarı var onu aktif edin (ingilizcesini hatırlamıyorum)
O dediginiz fast boot bildigim kadariyla o hdd kullananlar icindi ssd varsa 11 12 saniyede aciliyorsa pc acmaya gerek yoktu benim baslarda 3 4 saniyede geliyordu windows ekrani sorun zaten o degil pc acilip ekran gelmeyip belli bir sure sonra yeniden baslatmis gibi kendini fanlari hizlandirip bu sefer duzgun acilmasi

O dediginiz Fast boot bildigim kadariyla o HDD kullananlar icindi SSD varsa 11 12 saniyede aciliyorsa PC acmaya gerek yoktu benim baslarda 3 4 saniyede geliyordu Windows ekrani sorun zaten o degil PC açılıp ekran gelmeyip belli bir sure sonra yeniden baslatmis gibi kendini fanlari hizlandirip bu sefer duzgun acilmasi.

Peki SSD kabolarini söküp yuvalarını degistiri misiniz belki ondan alakalıdır.

Peki SSD kabolarini söküp yuvalarını degistiri misiniz belki ondan alakalıdır.
Hocam sorun fiziksel olsaydı belli bir süre sonra pc acilmaz ya da hata verirdi ssd duzgun calisiyor test ettigim zaman mantik kurmaya calisiyorum ama sorun nerden anlayamiyorum yaptigim bir seyden sonra olduysa diye yaptigim seyleri dusunuyorum ama pek bir seyde yapmadim pc ye

Geri
Yukarı