Sistem, indirilen her dosyayı C diskine atıyor

Kaan90

Decapat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Her şeyi, yani indiriklerimi D olarak ayarladım. ama hala böyle bir şey var. düzeltemiyorum.

Bir de Opera ayarlarından D'ye ayarladım. hala C'ye atmaya devam ediyor.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleyen: Moderatör:
D: diskinde yeni bir klasör oluşturup, indirme yolunu oluşturduğunuz klasör olarak seçmeyi dener misiniz? Direkt D: diskini yol gösterdiğiniz için problem oluşturuyor olabilir.

Opera veya diğer uygulamalar ile yaptığınız ayarlamalar Steam'i bağlamaz. Steam için aşağıdaki ayarlamaları yapıp, diğer sürücünüzde Steam kütüphanesi olarak belirlediğiniz klasörü Steam'e tanıtabilir, 4. aşamadan sonra yeni eklediğiniz kütüphaneye sağ tık yaparak varsayılan kütüphane yapabilirsiniz. Varsayılan kütüphane olarak ayarladıktan sonra gelecekte oyunlar oraya inecektir.

Şu an bilgisayarda bulunan oyunlara kütüphane üzerinde sağ tık > özellikler kısmına girdikten sonra ikinci resimde bulunan adımları uygulayabilirsiniz. Bu şekilde mevcut oyunlar da yeni kütüphaneye gider.

Ek Açıklama 2020-03-18 215508.jpg

Ek Açıklama 2020-03-18 215626.jpg

Opera veya diğer uygulamalar ile yaptığınız ayarlamalar Steam'i bağlamaz. Steam için aşağıdaki ayarlamaları yapıp, diğer sürücünüzde Steam kütüphanesi olarak belirlediğiniz klasörü Steam'e tanıtabilir, 4. aşamadan sonra yeni eklediğiniz kütüphaneye sağ tık yaparak varsayılan kütüphane yapabilirsiniz. Varsayılan kütüphane olarak ayarladıktan sonra gelecekte oyunlar oraya inecektir.

Şu an bilgisayarda bulunan oyunlara kütüphane üzerinde sağ tık > özellikler kısmına girdikten sonra ikinci resimde bulunan adımları uygulayabilirsiniz. Bu şekilde mevcut oyunlar da yeni kütüphaneye gider.

Eki Görüntüle 516548
Eki Görüntüle 516549
Yok demek istediğim o değil mesela en basit örnekle spotifyda müzikleri D: ye ayarladım ama hala C: ye atıyor filan ordan gigabyte yiyor hani 1.81 boş var D: de asla oraya atmıyor hiçbir şeyi

Pardon. Başka konuya aklım gitti. Steam zannettim.

Ben evdeki diğer bilgisayarda aşağıdaki gibi ayarlayınca sorunsuz bir şekilde değiştirmiştim. Windows Edge, diğer tarayıcılar ve ön ayarlı olarak kullanıcı klasöründeki indirilenler klasörünü kullanan programlar bu konuma indirecektir. Windows'un indirilenler klasörü dışındaki bir yere ayarlı uygulama varsa o uygulama üzerinden ayrıca değiştirmek gerekiyor.

1.jpg

Pardon. Başka konuya aklım gitti. Steam zannettim.

Ben evdeki diğer bilgisayarda aşağıdaki gibi ayarlayınca sorunsuz bir şekilde değiştirmiştim. Windows Edge, diğer tarayıcılar ve ön ayarlı olarak kullanıcı klasöründeki indirilenler klasörünü kullanan programlar bu konuma indirecektir. Windows'un indirilenler klasörü dışındaki bir yere ayarlı uygulama varsa o uygulama üzerinden ayrıca değiştirmek gerekiyor.

Eki Görüntüle 516605
Çok teşekkür ederim hallettim sonunda =)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı