Çözüldü Sistem kapandığı zaman HDD ses çıkarıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aerolona

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhabalar, bu bir sorun mudur anlayamadım kasa ilk geldiğinden beri her kapandığında böyle ses geliyor PSU'dan. Gerek çalışırken gerek kapalıyken hiçbir sorun gözlemlemedim bu ses dışında. Şimdiye kadar aldırış etmeyip sormak istemedim ancak kafama takıldı :). 0.13 saniyede başlıyor bu arada videoyu kesemedim kusura bakmayın.
Düzenleme: Ses HDD'den geliyormuş ancak neden gelir böyle bir ses sizce? İnternette biraz araştırdım ancak benimkiyle uyuşan bir şey bulamadım. Çalışırken, ağır yükte vs. bir problem yaşamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ancak HDD'den böyle bir ses geldiğini ilk defa duyuyorum bozulacağına işaret midir bu 😂 .
Mekanik diskler daire şeklinde döndükleri için fan gibi ses çıkarabilirler. Kapatırken yavaş yavaş durduklarından ses duyulabilir ancak o kadar duyulması diskin yapısından veya dediğiniz gibi yakın olmasa da bir soruna işaret edebilir. Titreşim de etkileyebilir metal aksamlar filanla teması olduğu için.
PSU'dan geldiğine emin değilim. Fanlardan geliyor olabilir gittikçe yavaşlıyor çünkü.

Şimdi eve döndüm hocam, yan paneli çıkartıp baktığım zaman evet PSU'dan gelmiyor gibi. Ses HDD'den geliyormuş güç kablolarını söktüğüm zaman ses gelmedi, ancak HDD'den böyle bir ses geldiğini ilk defa duyuyorum bozulacağına işaret midir bu 😂 .

Son düzenleme:
Öyle bir sesi fanlar çıkartmaz. Benim HDD'ler de ses çıkarıyor. Galiba kullanılmadığı zaman uykuya geçiyor. Ne zaman D: veya E: diskteki bir dosyayı açıyorum herhalde gürültülü bir uyanışı var. Bir cayırtı koparıyor sonra sessiz devam ediyor. Ancak kapanırken ses çıkaranı ilk defa gördüm.

ancak HDD'den böyle bir ses geldiğini ilk defa duyuyorum bozulacağına işaret midir bu 😂 .
Mekanik diskler daire şeklinde döndükleri için fan gibi ses çıkarabilirler. Kapatırken yavaş yavaş durduklarından ses duyulabilir ancak o kadar duyulması diskin yapısından veya dediğiniz gibi yakın olmasa da bir soruna işaret edebilir. Titreşim de etkileyebilir metal aksamlar filanla teması olduğu için.

Çözüm
Şimdi eve döndüm hocam, yan paneli çıkartıp baktığım zaman evet PSU'dan gelmiyor gibi. Ses HDD'den geliyormuş güç kablolarını söktüğüm zaman ses gelmedi, ancak HDD'den böyle bir ses geldiğini ilk defa duyuyorum bozulacağına işaret midir bu 😂 .
Hocam HDD'ler öyle. Bende de çalışırken A380 kaldırıyor sonrada tekne motoru çalıştırıyor HDD.
Sanırsın dünya turuna çıkıyor kerata.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı