HDD, motosiklet gibi ses çıkarıyor

@Silinen üye HDD'yi açtığı anda o disk ölür.
HDD'nin içini açma. Onlar vakumlu, açarsan gider.

O hard disk ömrünü tamamlamış artık. SSD almalısın. Kızgın kumlardan serin sulara atlamış gibi olacaksın SSD alınca.
En başta da yazdığım gibi :D bence en iyi çözüm yeni ssd almak olur sistem için. Hddler w10 için eski teknoloji kalıyor maalesef.

@Silinen üye HDD’nin içi temizlenmez. Tamamen yalıtılmış ve aşırı temiz bir iç ortamı vardır. Açıldığı zaman partiküller ve nem diski bozar.
Hocam,izlediğim videoda oksitlenmiş bağlantı noktaları ve içerisinde biriken bazı ufak tozlar temizleniyor.Bunun HDD'ye iyi geldiği söyleniyor.Ses konusunda ne kadar etkili bir fikrim yok.Sadece katkısı olabilir diye düşündüm ve önerdim.Sakınalısı bir işlem olduğunun uyarısınıda yaptım.
@Samotne Ciasteczka Hocam,öncelikle "Troll" kelimesini kullanmadan önce biraz internette gezinebilirdiniz.Böyle videolar mevcut.Trollük yapacak bir insan değilim.Buyrun link;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnsanlar neden HDD'yi açıp temizliyor ki o zaman?
Bilgisiz oldukları için olabilirler mi :) ?
Hocam,izlediğim videoda oksitlenmiş bağlantı noktaları ve içerisinde biriken bazı ufak tozlar temizleniyor.Bunun HDD'ye iyi geldiği söyleniyor.Ses konusunda ne kadar etkili bir fikrim yok.Sadece katkısı olabilir diye düşündüm ve önerdim.Sakınalısı bir işlem olduğunun uyarısınıda yaptım.
@Samotne Ciasteczka Hocam,öncelikle "Troll" kelimesini kullanmadan önce biraz internette gezinebilirdiniz.Böyle videolar mevcut.Trollük yapacak bir insan değilim.Buyrun link;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğiniz devre kartı için geçerli. İçi dediğimiz kısım farklı. Bu videodaki işlemi yapmak bir işe yaramayacaktır.

Eğer öyleyse,öneren olarak ben de bilgisizliğimden dolayı özür dilerim ancak yazdıklarımı okursanız,bu işlemin HDD için iyi bir işlem "olabileceğini" anlarsınız.Ben zaten olayın ne denli sakınalısı olduğunun altını defalarca çizdim.

Dediğiniz devre kartı için geçerli. İçi dediğimiz kısım farklı. Bu videodaki işlemi yapmak bir işe yaramayacaktır.
Doğrudur,iç derken kastettiğim bu kısımdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı