Sistem kendi kendine kapandı

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba.

30 Haziran'da elime ulaşan sistemimi 3 Temmuz saat 16.00-16.50 aralarında kullanmamıştım. Belki de 16.15-16.45 aralarında kullanmadım, saati tam bilmiyorum.
Ortalama 20-30 dk PC'yi hiç kullanmadım. Tarayıcı açıktı, League of Legends oyunu açıktı vs. Bir geldim PC kapanmış. Kendini uyku moduna aldı sandım. Fareye tıkladım, açılmıyor ekran.

Ardından monitörün düğmesini kapatıp açtım tekrar görüntü gelir diye, gelmedi. Fanları kontrol edeyim dedim kasanın, bir baktım, durmuş hepsi.
Meğer PC tamamen kapanmış.
Sonra güç düğmesine bastım bilgisayar sorunsuz açıldı. Aradan 30 saat geçti mesela hâlâ bir sorun yok kullanıyorum ama bilgisayarım neden kapandı anlamadım.
Belki önemli bir sorun teşkil edecek ileride.

Log dosyalarında o saatlerde böyle bir şey buldum ama bu ne demek oluyor, bilmiyorum.

NOT: Elektrikler gidip gelmedi. O sırada televizyon izlemeye gitmiştim zaten.
NOT 2: Bilgisayarı herhangi bir kişi kapatmadı.
NOT3: Dün bana yardımcı olan arkadaşlar vardı ama ben kesin bir kanıya varamamış olabildiğimizi düşündüm.

Görsel ektedir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Bu ne demek oluyor.png
    Bu ne demek oluyor.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

30 Haziran'da elime ulaşan sistemimi 3 Temmuz saat 16.00-16.50 aralarında kullanmamıştım. Belki de 16.15-16.45 aralarında kullanmadım, saati tam bilmiyorum.
Ortalama 20-30 dk PC'yi hiç kullanmadım. Tarayıcı açıktı, League of Legends oyunu açıktı vs. Bir geldim PC kapanmış. Kendini uyku moduna aldı sandım. Fareye tıkladım, açılmıyor ekran.

Ardından monitörün düğmesini kapatıp açtım tekrar görüntü gelir diye, gelmedi. Fanları kontrol edeyim dedim kasanın, bir baktım, durmuş hepsi.
Sonra güç düğmesine bastım bilgisayar sorunsuz açıldı. Aradan 30 saat geçti mesela hâlâ bir sorun yok kullanıyorum ama bilgisayarım neden kapandı anlamadım.

Log dosyalarında o saatlerde böyle bir şey buldum ama bu ne demek oluyor, bilmiyorum.

NOT: Elektrikler gidip gelmedi. O sırada televizyon izlemeye gitmiştim zaten.
NOT 2: Bilgisayarı herhangi bir kişi kapatmadı.
NOT3: Dün bana yardımcı olan arkadaşlar vardı ama ben kesin bir kanıya varamamış olabildiğimizi düşündüm.

Görsel ektedir.

Hocam belki de sadece power kablosu çıkmıştır o anda ?

Merhaba.

Ortalama 20-30 dk PC'yi hiç kullanmadım. Tarayıcı açıktı, League of Legends oyunu açıktı vs. bir geldim PC kapanmış. Kendini uyku moduna aldı sandım. Fareye tıkladım, açılmıyor ekran.

Not: Elektrikler gidip gelmedi. O sırada televizyon izlemeye gitmiştim zaten.
Not 2: Bilgisayarı herhangi bir kişi kapatmadı.
Not3: Dün bana yardımcı olan arkadaşlar vardı ama ben kesin bir kanıya varamamış olabildiğimizi düşündüm.

Görsel ektedir.

Hocam ara sıra inanılmaz kısa elektrik dalgalanmaları oluyor dün bende de oldu televizyon falan kapanmadı ama klima açıktı oda kapanıp açıldı oradan anladım ara sıra oluyor elektrikte dalgalanmalar bazı cihazlar etkileniyor en çok etkilenen PCdir genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı