Sistem kendi kendine reset attı ve açılmıyor

tarikbodur

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Bilgisayarım geçen günlerde açma düğmesine bastığımda açılmamıştı. Sonra kablolarını çıkartıp taktığımda açıldı, bir süre sonra kendi kendine kapanıp açıldı. Bugün de kendine reset attı ama bir daha açılmadı. Açma düğmesine bastığımda ekran kartının ışıkları yanıyor anakartın ışıkları yanıyor ama anında geri kapanıyor ve sürekli böyle tekrar ediyor. Sorunun ne olduğunu bilen var mı?

Yeterli soğutmayı yapamadığından dolayı reset atmış olabilir.

PSU ve anakarttan başka şüphelenecek birşey kalmamış. Bu olayın çok benzeri benim de başıma gelmişti ve sorun PSU'da çıktı. Zaten çoğunlukla PSU'da çıkar sorun. Bu arada ben Power bozuk olmasına rağmen bilgisayarı çalıştırabiliyordum :D. Bios pilini ve bilgisayarın güç kablosunu "PSU'dan" çıkartıp bilgisayarı çalıştır (pc içindeki statik elektriği atmak için), RAM'i temizle vs. Bir şekilde açılıyordu, siz de bunları yaparak açabilirsiniz belki. Son olarak da sorununuz kasadaki Power switchte bile olabilir. Kasadaki alt kısımda bulunan kablolar arasında POWER SW yazan kabloyu çıkartın. Oradaki iki pin'i tornavidayla kısa devre yapın ve öyle kullanın. Sorun yine devam ederse geri takabilirsiniz.

Pinler şu şekilde. "o" olanları tornavidayla birbirine değdirin.

| | o o
| | | | |

1623235174479.png

GTX 970, i5 6500K, Z170A anakart, 600W PSU.

Dediğiniz gibi sistem bootloopa girmiş biraz bekledikten sonra kendini bootlayıp açıldı. Ama şimdi oyun oynarken kendine restart atıyor. İşlemcinin fazla ısınmasından desek macunu yeni yenilendi. Önerilerinize açığım.

GTX 970, i5 6500K, Z170A anakart, 600W PSU.

Dediğiniz gibi sistem bootloopa girmiş biraz bekledikten sonra kendini bootlayıp açıldı. Ama şimdi oyun oynarken kendine restart atıyor. İşlemcinin fazla ısınmasından desek macunu yeni yenilendi. Önerilerinize açığım.
Sisteminizi belirterek yeni konu açın.

Geri
Yukarı